Apraksts

Unikāls pētījums atklāj divpadsmit faktorus, kuru dēļ tiek iedragāta spēja noturēt uzmanību un koncentrēties.

Džoans Hari pārsteigts konstatēja, ka ne pats, ne apkārtējie vairs nespēj ilgstoši iedziļināties un fokusēt uzmanību pat uz to, kas ir aizraujošs un nozīmīgs. Savas pētnieciskās dabas vadīts, viņš sāka šo fenomenu pētīt padziļināti. Noskaidrojās, ka pusaudži uz konkrētu uzdevumu spēj koncentrēties vien sešdesmit piecas sekundes, bet pieaugušie – tikai trīs minūtes.

Džoans Hari izvirzīja tēzi, ka cēlonis varētu būt nemitīga pārslēgšanās no vienas ierīces uz citu un darbošanās vairākuzdevumu režīmā, un devās iespaidīgā ceļojumā teju pa visu pasauli, lai intervētu vadošos jomas ekspertus. Izrādījās, ka vispārpieņemtās patiesības par uzmanības sadrumstalotību un nespēju koncentrēties ir aplamas.

Šī grāmata noteikti raisīs pārdomas un uzjundīs debates par vienu no mūslaiku sabiedrības aktuālākajām krīzēm – kā atgūt uzmanības noturību un spēju koncentrēties.

“Argumentēts pētījums par cilvēces uzmanības spēju sabrukumu. Stāsts, kas, gluži kā aizraujošākajos trilleros, izstāstīts dinamiski, dzirkstoši un ar dramatisma piedevu.” Stīvens Frajs, aktieris

“Izlasiet šo grāmatu, lai glābtu savu prātu.” Sūzana Keina, rakstniece

DŽOANS HARI (Johann Hari) ir vairāku grāmatu autors un rakstījis arī izdevumiem The New York Times, Le Monde, The Guardian un citiem. Viņa runas TED konferencēs ir skatītas vairāk nekā 80 miljonus reižu, un tās atzinīgi novērtējušas tādas slavenības kā Opra Vinfrija, Noams Čomskis, Džo Rogans u.c.

No angļu valodas tulkojusi Paula Prauliņa.

Iesaki draugiem