Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

Sešpadsmitgadīgā Malva un viņas brālis Paulis ir dvīņi, kuri pēc konflikta skolā tiek nosūtīti daļu vasaras brīvlaika pavadīt laukos pie tantes. Viņi iepazīstas ar vietējiem jauniešiem, kuri pastāsta par netālu augošo Draņķozolu un par tā spēju pārvērst cilvēku vilkacī. Lai gan Malva dzirdēto uztver tikai kā vietējo spoku stāstu, viss ātri mainās, kad meiteni pārņem aizdomas, ka ozola gars ar savu burvestību vēlas pazudināt viņas brāli.

Šķietami vienmuļais laiks pie tantes drīz vien pārvēršas tumšā pasakā, kurā tāpat kā ozola saknes savijas vietējie nostāsti, maģija un neatšķetināti pagātnes noslēpumi.

Anete Grīnberga (1996) ieguvusi izglītību Latvijas Mākslas akadēmijas animācijas nodaļā, tomēr viņai radusies vēlme iztēlotos varoņus iedzīvināt nevis zīmējumos, bet gan romānā. Brīvos brīžus vislabprātāk pavada gleznojot un pastaigās atklājot pamestas spocīgas ēkas, bet ikdienā nodarbojas ar mākslas stundu pasniegšanu.

Iedvesmojusies no Ralfa Kokina darba “Kurzemes vilkaču nostāsti”, autore ir radījusi savu pirmo grāmatu, kurā viņas fantāzija piešķīlusi papildu dzirksti reāliem, leģendām apvītiem Latvijas dabas objektiem un vietām.

Natālijas Kugajevskas vāka dizains, Toma Kalninska vāka ilustrācija.

Iesaki draugiem