Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

Runā, ka neviens nekad neuzzinās, kas patiesībā notika ar tiem vīriem. Runā, ka jūra ļoti labi prot glabāt savus noslēpumus...

Kornvola, 1972. gads. Trīs uzraugi pazūd no kādas nomaļas bākas. Ieejas durvis ir aizslēgtas no iekšpuses. Abi pulksteņi ir apstājušies vienā laikā. Galvenā uzrauga pierakstos fiksēta spēcīga vētra, tomēr debesis visu nedēļu ir bijušas skaidras.
Kas patiesībā noticis bākas tornī un kur ir šie vīri, kuru vārdus tik smagnēji izčukst jūra? Plūdmaiņas mainās, un jūra viļņojas, slīcinot senus rēgus. Vai jebkad izdosies no viļņiem uzzināt šo noslēpumu?

20 gadus vēlāk pazudušo uzraugu sievas vēl aizvien cenšas samierināties ar notikušo. Traģēdijai vajadzētu viņas satuvināt, tomēr Helēna, Dženija un Mišela attālinās cita no citas. Un tad vienu dienu uzrodas kāds rakstnieks. Viņš vēlas katrai no viņām dāvāt iespēju pavēstīt savu stāsta versiju. Tomēr patiesība virspusē var uznirt vien tad, ja tiks pārvarētas pašas tumšākās bailes...

“Bākas uzraugi”, kura tapšanu iedvesmojuši reāli notikumi un kurā izdoma un realitāte savijusies ciešā pinumā, ir aizraujošs, noslēpumiem caurausts romāns un vienlaikus arī neaizmirstams stāsts par mīlestību un zaudējuma skumjām.

Angļu rakstniece Emma Stouneksa (Emma Stonex, dz. 1983) ir sarakstījusi vairākas grāmatas, kas līdz šim publicētas ar literāro pseidonīmu. Romāns “Bākas uzraugi” ir tulkots jau 28 valodās, un tā ir pirmā grāmata, kuru rakstniece izdevusi ar savu īsto vārdu.

No angļu valodas tulkojusi Maija Opse.


Brīnišķīgi uzrakstītais darbs “Bākas uzraugi” ir vienlaikus mīlasstāsts un nedaudz biedējošs noslēpumainu un neizskaidrojamu notikumu caurausts romāns. Lasīt bija ļoti aizraujoši, un es vēlējos, kaut tas nekad nebeidzas. Lieliska grāmata!
S. Dž. Votsons, romāna “Pirms es aizeju gulēt” autors

Ļoti aizraujoša psiholoģiska izmeklēšana un spoku stāsts, kas apvienoti eleganti uzrakstītā romānā! Tā neredzamā un neizpētītā pasaules daļa, kas dažreiz tiek dēvēta par pārdabisko, kļūst biedējoši reālistiska Emmas Stouneksas sarakstītajā darbā “Bākas uzraugi”.
The Guardian

“Bākas uzraugi” lasītāju notver un neatlaiž līdz pat grāmatas beigām. Nepateiktie vārdi, noklusētās emocijas un nepiepildītās dzīves atbalsojas arī pēc desmitgadēm līdzīgi kā tenkas par spoku apsēsto bākas torni. Šī grāmata viennozīmīgi ir lasīšanas vērta – gan tiem, kuriem patīk spriedzes piesātināts sižets uz jūras, gan tiem, kurus saista biedējošs stāsts par apsēstību un mītisko.
Criminal Element

Lieliskais, ievelkošais un saistošais romāns “Bākas uzraugi” ir himna vientulībai, jūrai un tiem stāstiem, kuriem izvēlamies ticēt, kad esam vieni. Es izbaudīju ikvienu mirkli, ko pavadīju kopā ar šo izcili uzrakstīto un neaizmirstamo romānu.
Rozija Volša, romāna “Vīrietis, kurš nepiezvanīja” autore

Emmas Stouneksas unikālajā romānā pretnostatīta dīvaini piesaistoša realitāte – ikdienas grūtības, kuras nākas pārvarēt bākas uzraugiem un viņu ģimenēm, – un vairāki neizskaidrojami, sarūgtinoši un gandrīz mistiski notikumi, kas lasītāju piesaista līdz pat grāmatas pēdējai lappusei.
Booklist

Iesaki draugiem