Apraksts

E-grāmata pieejama Apple Books

1856. gadā tika pieņemts vēsturisks lēmums – nojaukt Rīgas vaļņus, līdz ar to uz visiem laikiem izmainot pilsētas vaibstus. Pārmaiņu laiks nesa sev līdzi jaunus izaicinājumus un iespējas, kas vienā vārdā tika dēvētas par jūgendu. Un bija ļaudis, kas steidza to izmantot savtīgos nolūkos. Tagad, gandrīz gadsimtu vēlāk, šī senā mistērija tiek celta gaismā un jau atkal nosaka Rīgas likteni.

Ieva Mellupe ir apveltīta ar īpašām spējām sazināties ar mirušajiem. Tas gan palīdz atklāt ikdienišķus sarežģījumus, ar kuriem pie viņas vēršas klienti, gan arī iesaista mistisku notikumu virpulī, kur viss apslēptais ir pašā redzamākajā vietā. Kad Ieva sastop nerunīgo, kašķīgo spoku Alisi Annu Zvaigznīti, viņa vēl nenojauš, cik liktenīga šī satikšanās būs gan pašai Ievai, gan visai Rīgai. Tagad viņām kopā ir jāatšķetina senie noslēpumi, kas ierakstīti Rīgas mūros.

Linda Nemiera ir fantāzijas rakstniece, kura savā vienpadsmitajā grāmatā veiksmīgi sapludina divus žanrus – pilsētas fantāziju un kriptoromānu. Apvienojot pagājušā gadsimtā populārās jūgenda idejas ar mistiskiem un noslēpumainiem notikumiem, Linda Nemiera ved aizraujošā piedzīvojumā pa Rīgas ielām.

Grāmata tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

Rakstniece, grāmatas "Lasītāja" autore Džeina Šteinberga:

"Lindas Nemieras vārds latviešu fantāzijas literatūras cienītājiem nav svešs – viņu var uzskatīt par urbānās fantāzijas žanra redzamāko pārstāvi Latvijas rakstniecībā. Lai arī rakstnieces desmit grāmatu garajā bibliogrāfijā iemaldījušās arī pa kādai bērnu grāmatai un pat viens kriptoromāns, tomēr Nemieras īstā stihija ir ieraudzīt fantāzijas valstības ēnas mūsu ikdienas vidē. Lindas jaunākais romāns “Rīgas raganas” ir lielisks starpžanru sniegums, liekot domāt, ka iepriekšējie romāni bijuši tāds kvalitatīvs treniņš, lai ar vienpadsmito grāmatu sasniegtu olimpiskā zelta cienīgu rezultātu.

Nemierai jaunākajā grāmatā izdevies radīt lielisku un ticamu alternatīvās Rīgas versiju, kas pārsteidz, aizrauj un liek no jauna palūkoties uz mūsu seno pilsētu ar pavisam citu skatu. Linda drosmīgi spēlējas ar reāliem vēsturiskiem personāžiem un arhitektūras tendencēm, tā radot dinamisku stāstu, kurā savijas leģendas ar reāliem faktiem, mistērijas ar ikdienas situācijām, kā arī gudri apspēlēti pavisam neseni dokumentāli notikumi un pat sociālā problemātika. Romāna galvenā varone Ieva Mellupe, kura dzer litriem kafijas, personīgo dzīvi iemainījusi pret sarunām ar mirušajiem un cīnās ar dzimtas mantojumu, ir asprātīga un drosmīga, savukārt rēgi un raganas, kas viņu ieskauj – dēmoniski, vareni un pārdabiski.

Nedaudz fantāzijas, nedaudz detektīva, nedaudz šausmu - "Rīgas raganas" ir romāns, kurš aizvedīs jūs neticamā ceļojumā pa Rīgas ielām, kuras esat mērojuši simtiem un tūkstošiem reižu."

Iesaki draugiem