Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

1940. gads. Viviana Morisa deviņpadsmit gadu vecumā ir izslēgta no Vasera koledžas nesekmības dēļ. Turīgie vecāki aizsūta viņu uz Ņujorku pie Pegas tantes, kurai pieder panīcis izklaides teātris “Lilijas skatuve”. Tur Viviana iepazīst veselu plejādi harismātisku personību, tostarp izpriecu alkstošas rēvijas meitenes un seksīgus aktierus. Kad Viviana privātajā dzīvē sper kļūmīgu soli, izraisot profesionālu skandālu, viņas jaunā pasaule sagriežas pilnīgā virpulī. Šo notikumu rezultātā viņa iegūst gan jaunu izpratni par dzīvi, kādu sev vēlas, gan par brīvību, kāda nepieciešama tās sasniegšanai. Un Viviana iemācās mīlēt savu izvēlēto dzīvi...

Vecumdienās rakstīdama savu dzīvesstāstu, Viviana atceras, kā toreizējo gadu notikumi mainīja viņas dzīves gaitu, un atsauc atmiņā pacilātību un neatkarību, ar kādu viņa gāja savu ceļu. “Sievietes dzīvē agri vai vēlu pienāk brīdis, kad viņai apnīk nemitīgi kaunēties,” Viviana raksta. “Pēc tam viņa ir brīva un var ļauties savai patiesajai būtībai.”

Elizabete Gilberta ir viena no populārākajām mūsdienu amerikāņu rakstniecēm. Viņas sarakstītās grāmatas tiek tulkotas daudzās valodās, godalgotas un ekranizētas. Latviešu valodā izdoti arī “Ēd, lūdzies, mīli”, “Visu lietu nozīme”, “Lielā Burvība” u.c. darbi.

No angļu valodas tulkojusi Zane Rozenberga.


Romāns “Meiteņu pilsēta” ir tieši tikpat pulsējošs un vibrējošs, seksuāls un spēcīgs kā autores starptautiskais bestsellers “Ēd, lūdzies, mīli”.
People Magazine

Meitenes un sievietes šajā grāmatā nezaudē laiku, ilgojoties pēc kaut kā, – viņas atplaukst, viņas dejo, viņas dzīvo! Tāpēc paņemiet šampanieti un uzsauksim tostu!
OprahMag.com

Veldzējošs un aizraujošs lasāmteksts, un patiesībā vēl daudz vairāk! “Meiteņu pilsēta” ir dzīvespriecīgs, dzirkstošs un seksuāls sievietes portrets. Tieši kaislība – un Elizabete Gilberta nenogurst mums to atgādināt – piešķir dzīvei vērtību. Nevis nauda, nevis Darvina aprakstītā cīņa par izdzīvošanu, un, protams, ne jau ģimene, kurā piedzimāt, bet kaislība ir mūsu raison d'etre. Tieši tā mums liek justies it kā mēs virpuļotu pa Ņujorkas ielām savas dzīves labākajos brīžos.
National Public Radio

Laikā, kad visas sarunas par piekrišanu seksam tiek risinātas tikai #MeToo kustības kontekstā, šī rakstniece nevēlas, lai mēs aizmirstu, ka eksistē arī tāda lieta kā sievišķīga iekāre. Galvenā varone vēlas seksu un viņa nekautrējas to meklēt.
Vūpija Goldberga

Elizabetes Gilbertas asprātīgie dialogi dzirkstī kā briljanti šampanietī!
The Washington Post

Elizabetes Gilbertas grāmata “Meiteņu pilsēta” ir tikpat veldzējoši atsvaidzinoša kā spirgts vasaras kokteilis, tomēr otrajā daļā tā pārtop par smalku vīnu, kura bagātīgā buķete ir jāizbauda maziem malkiem.
The Boston Globe

Iesaki draugiem