Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

“Smeldzīgi skaists romāns par pieaugšanu, kādas slepkavības izmeklēšanu un vienlaikus poētisks dabas cildinājums.”
The New York Times Book Review


Jau gadiem Bārklijkovā ir klīdušas valodas par tā dēvēto purva skuķi. Tāpēc, kad 1969. gada nogalē iet bojā izskatīgais Čeiss Endrūss, visu aizdomas tūlīt krīt uz Kiju Klārku – noslēpumaino dumbra vientuļnieci.

Tomēr Kija nav tāda, kā cilvēkiem šķiet. Apveltīta ar jūtīgu sirdi un spožu prātu, viņa jau kopš bērnības ir spējusi viena izdzīvot dumbrājā, ko uzskata par savām mājām. Kija draudzējas ar kaijām un aizrautīgi pēta dabu, līdz pienāk laiks, kad viņa sāk ilgoties pēc cilvēciskas tuvības un romantiskām attiecībām. Viņas skaistums un noslēpumainība saista divu tuvējās pilsētiņas puišu uzmanību, un Kija atver sirdi jaunajām jūtām. Bet tad notiek neizskaidrojama nelaime...

Dēlijas Ouensas debijas romāns apvieno sevī poētisku odu dabai, dramatisku pieaugšanas stāstu un saistošu slepkavības izmeklēšanu. Rakstniece atgādina lasītājiem, ka cilvēka iedabu allaž veido bērns, kas viņš reiz bija, un mēs joprojām dzīvojam atbilstoši dabas skarbajiem izdzīvošanas likumiem.

Dēlija Ouensa, amerikāņu rakstniece, ir līdzautore vairākām grāmatām par dzīvi un dabas pētīšanu Āfrikā. Viņa saņēmusi Džona Barouza balvu par neskartajai dabai veltītiem rakstiem, kas publicēti dažādos izdevumos. D. Ouensas debijas romāns “Kur vēži dzied” uzreiz pēc tā iznākšanas kļuva par starptautisku sensāciju, tas pārdots desmit miljonos eksemplāru un tulkots 45 valodās. Pēc tā motīviem tiek uzņemta kinofilma. Papildu informācija: https://www.deliaowens.com

No angļu valodas tulkojusi Karīna Tillberga.


Ziemeļkarolīnas piekrastes dumbrāju dabas ritmi un ainavas ir tik brīnišķīgi piemērots fons šim skaistajam un vienlaikus skarbajam stāstam par Kijas centieniem izdzīvot un uzticēties cilvēkiem! Turklāt autore to ir cieši savijusi ar saistošu detektīva sižetu, kas piedāvā negaidītu atrisinājumu. Izcils debijas romāns!
People

Sirdi sildošs romāns! Svaigs sievišķīgs redzējums par dabas un nošķirtības ietekmi un vienlaikus arī apbrīnojams mīlas stāsts.
Entertainment Weekly

Dēlija Ouensa debitē ar brīnišķīgu un spēcīgu romānu! Jau sen neviena grāmata nebija mani aizkustinājusi līdz asarām, un tad es izlasīju “Kur vēži dzied”...
Kristīne Hanna, rakstniece

Šis romāns vienlaikus ir gan pieaugšanas stāsts, gan noslēpumainas slepkavības izmeklēšana. Ar Kijas stāstu D. Ouensa mums atklāj, kā nošķirtība ietekmē cilvēku izturēšanos un kā atraidījums maina viņu dzīvi.
Vanity Fair

Es nespēju pat izteikt, cik ļoti man patika romāns “Kur vēži dzied”! Gribēju, lai tas nekad nebeidzas...
Rīsa Viterspūna

Iesaki draugiem