Apraksts

“Izcilais psihoterapeits Tomass Mūrs nesola, ka visas dvēseles pretrunas un ievainojumus ir iespējams izdziedināt, taču tos var harmonizēt un izturēt, ja vien iemācāmies atklāt labo un noderīgo pašās nepatīkamākajās dzīves izpausmēs.
Rūpēties par savu dvēseli nozīmē atsacīties no ilūzijas, ka būtu iespējams sevi līdz galam sakārtot. Tā vietā mēs varam ik dienas pievērst uzmanību savai iekšējai pasaulei, sniedzot tai to, pēc kā tā nereti jautā, lietojot pavisam dīvainus signālus.”
Juris Rubenis, Integrālās izglītības institūta I3 direktors, kontemplācijas skolotājs

Šajā īpašajā Tomasa Mūra bestsellera “Rūpēs par dvēseli” divdesmit piektās gadskārtas izdevumā lasītājiem tiek piedāvāts atšķirīgs skatījums uz ikdienas dzīvi – ikdienišķām darbībām, notikumiem, problēmām un iespējām būt radošiem –, kā arī aprakstīts terapeitisks dzīvesveids, kas daudz dziļāk fokusējas uz emocionālām problēmām un cenšas apjaust parastā svētumu.

Iebilstot šībrīža psiholoģijas pamatnostādnēm, tostarp pieņēmumam, ka mēs lielā mērā kontrolējam savu dzīvi, Mūrs mudina mūs “ļaut dvēselei runāt un atklāties tādai, kāda tā ir, nevis tādai, kādu mēs vēlētos to redzēt”.

Tomass Mūrs (Thomas Moore, 1940, ASV) ir pazīstams dzīļu psihoterapeits, daudzu garīgumam un psiholoģijai veltītu grāmatu autors.

No angļu valodas tulkojusi Elita Saliņa.

Iesaki draugiem