Apraksts

Vispusīgs un saprotams ceļvedis – neatsverams palīgs ikvienam, kurš pats saskaras ar šo procesu vai vēlas tajā atbalstīt tuviniekus un draugus.

Mākslīgā apaugļošana var šķist biedējoša un nepaveicama: process ir dārgs un prasa visus tajā iesaistīto emocionālos un fiziskos spēkus. Nereti pati svarīgākā informācija slēpjas nedzirdētu, svešādu jēdzienu biezoknī. Šajā grāmatā ir precīzi aprakstītas medicīniskās apaugļošanas metodes un paskaidrota nepieciešamo medikamentu iedarbība. Autore ņem lasītāju pie rokas un soli pa solim ved uz priekšu, atklājot būtiskāko mulsinošās terminoloģijas un informācijas pārbagātības jūklī.
• Kā izraudzīties īsto klīniku?
• Kā saprast, kuras ir piemērotākās metodes?
• Kā nepadoties kārdinājumam caurām naktīm rakties internetā cerībā rast atbildes uz saviem jautājumiem?

Džīnija Osmena skaidro, kāpēc cilvēkiem var rasties grūtības ieņemt mazuli un kā tomēr tikt pie ģimenes pieauguma ar medicīniskās apaugļošanas palīdzību. Neslēpjot emocijas un neizvairoties runāt arī par smagākajiem brīžiem, autore dalās ar lasītāju gan pati savos, gan citu cilvēku veiksmes un neveiksmes stāstos.

Grāmatā var rast atbildes arī uz mūsdienu pasaulē nereti uzdotiem jautājumiem: ko iesākt, ja izvēlētās karjeras dēļ varētu rasties grūtības tikt pie bērniņa? Vai noteikti jādzemdē “auglīgākajā vecumā”, lai tikai nenokavētu, un kādas pašlaik ir zinātnes reālās iespējas palīdzēt cilvēkam, kurš vēlas atlikt pēcteču radīšanu līdz brīdim, kad būs tam gatavs?

Džīnija Osmena (Jheni Osman) ir pieredzējusi zinātnes žurnāliste un televīzijas žurnāliste. Viņa ir runājusi par auglības jautājumiem žurnālā Science Focus un BBC Radio 4 raidījumā Costing the Earth. Džīnijai ir divas meitas, kuras ieņemtas medicīniskās apaugļošanas ceļā.

No angļu valodas tulkojusi Ieva Elsberga.

Iesaki draugiem