Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

Pie darba atkal ķērušies Zupasciema jaunie detektīvi, kuru piedzīvojumiem latviešu lasītāji ar aizrautību sekojuši Mikas Kerenena grāmatās “Nozagts oranžs divritenis” un “Noslēpumainais puķu čiepējs”.

Gaišā dienas laikā parkā Marijas mammai nolaupa rokassomu. Zaglis aiztraucas ar divriteni, un viņam nav nevienas atpazīšanas zīmes ne apģērbā, ne ekipējumā. Izrādās, ka pilsētā pēdējā laikā notikušas daudzas slavenu dizaineru somu zādzības. Policija jau vairākas reizes ir gandrīz noķērusi noslēpumaino garnadzi, bet viņš vienmēr parādās un pazūd neizskaidrojamā veidā – kā rēgs.
Marija kopā ar slepenās biedrības “Bibļuks” detektīviem cenšas atmaskot ļaundari. Vienīgais pavediens, kas viņiem varētu noderēt, – savus uzbrukumus laupītājs filmē. Lai uzzinātu, kuram velosipēdistam pie ķiveres ir kamera, draugi dodas uz skeitparku un tur iepazīstas ar pilsētas prasmīgākajiem braucējiem. Kurš no viņiem ir Rēgs?

Rakstnieks Mika Kerenens (1973) pēc tautības ir soms. Viņš atbraucis uz Igauniju pagājušā gadsimta 90. gados, lai studētu, un nu kļuvis par īstu Tartu patriotu un vienu no populārākajiem bērnu grāmatu autoriem, kas raksta igauņu valodā. Viņa pirmais stāsts par atjautīgajiem Tartu piepilsētas jaunajiem detektīviem iznāca 2008. gadā, un līdz šim viņu piedzīvojumi aprakstīti jau desmit grāmatās.

No igauņu valodas tulkojusi Daila Ozola.

Iesaki draugiem