Apraksts

Kad 59 gadus vecais Ante Valdemārs Rūss loterijā laimē divus miljonus, viņa dzīve spēji mainās. Viņš pamet darbu, nopērk nelielu mājiņu meža vidū, kuru katru dienu apmeklē slepus no visiem. Bet tad pēkšņi atklāj, ka viņa īpašumā ir iemitinājies nelūgts viesis... Un vairs ilgi nav jāgaida, līdz notikumos tiek iesaistīts arī kriminālinspektors Barbaroti par spīti viņa lauztajai kājai un rīkojumam atpūsties.

Hokans Nesers (Håkan Nesser), zviedru autors, raksta gan stāstus, gan romānus, un viņa literārie darbi ir tulkoti vairāk nekā 20 valodās, godalgoti ar literārām balvām, tostarp “Gada labākais zviedru kriminālromāns”, pārdoti daudzos miljonos eksemplāru un pēc to motīviem tiek uzņemtas kinofilmas.

No zviedru valodas tulkojusi Inga Grezmane.


Hokana Nesera neatvairāmais humors un līdzjušana savu romānu varoņiem, kā arī rūpīgi izstrādātie sižeta pavērsieni jo īpaši labi sajūtami grāmatās par Barbaroti izmeklētajiem noziegumiem. Mīliet un sagaidiet tās!
Daily Mail

Kriminālromāni par Gunnaru Barbaroti struktūras ziņā atšķiras no tradicionālajiem šī žanra darbiem. Katrā no tiem autors īpašu uzmanību ir veltījis ne vien izmeklētajam noziegumam, bet arī detektīva Barbaroti un pārējo grāmatas varoņu psiholoģiskajam portretējumam.
Bonnier Rights

Lasītājiem, kuri labprātāk izvēlas psiholoģiskos aspektus, nevis asinis stindzinošu spriedzi, īpaši piemērotas būs Hokana Nesera grāmatas par izmeklētāju Barbaroti, kura tēlā kāds saskatīs līdzību ar kolorīto Kolombo vai Kristi slavenāko romānu varoņiem.
Amazon.com

Lasītājs tiek sagūstīts jau ar pirmajām grāmatas lappusēm, un viņam nekas cits neatliek kā dziļāk iesēsties visērtākajā dzīvojamās istabas atpūtas krēslā un nodaļu pēc nodaļas sekot notikumiem… līdz pat neparedzamajam atrisinājumam.
Uppsala Nya Tidning

Tāpat kā visās H. Nesera labākajās grāmatās, arī “Rūsa kunga stāstā” ir kaut kas kopīgs – proti, empātija, ieinteresētība tēlu raksturos un sirds klātesamība viņu likteņos.
Expressen

Iesaki draugiem