Apraksts

“Birmiete” ir stāsts par jauna, naiva topošā žurnālista neprātīgo mīlestību pret franču humānās misijas mediķi un abu apmātību ar valdzinoši skaisto zemi – Birmu.

Kristofa Onodibio darbu varonis Cēzars (pirms romāniem “Ienirt” un “Ticēt brīnumainajam”) uzdrīkstas atteikties no ērtās un apnikušās rietumnieka dzīves un ļauties galvu reibinošam, izzinošam piedzīvojumam Džordža Orvela romānu gaisotnē.

Krāšņā daba, mīti un realitāte, mīlestība, jutekliskums, Zelta Trīsstūra pulsējošās kaislības, dārgakmeņi un narkotikas, etnisko cilšu brīvības alkas un huntas nežēlība – ik lappuse atklāj kaut ko jaunu par šo brīnišķīgo, skaudrām cīņām plosīto zemi.

Kā autors uzsver, viņš rakstījis romānu, lai pasaule neaizmirstu Mjanmas politisko līderi Aunu Sanu Su Či. Pagājuši gadi, mainījušies režīmi, taču cīņa par brīvību un demokrātiju arvien uzbango no jauna. “Dzīve ir vēl skandalozāka par romāniem,” raksta Kristofs Onodibio. “Tā ir viens brīnišķīgs skandāls!”

2007. gadā romāns saņēmis Interallié balvu.

Kristofs Onodibio ir franču žurnālists un rakstnieks. Ikdienā viņš strādā nedēļas izdevuma Le Point kultūras nodaļā, kā arī vada literāros raidījumus radio France Culture un franču televīzijas kanālā TF1. Latviešu valodā izdoti arī viņa romāni “Ienirt” un “Ticēt brīnumainajam”. K. Onodibio daiļradi vienlīdz atzinīgi novērtējuši gan lasītāji, gan literatūras kritiķi.

No franču valodas tulkojusi Vineta Berga.


Diktatūras izraisīta paranoja, dārgakmeņi, opijs un kaisles caurstrāvotas naktis ieved lasītāju visvaldzinošākajā, jutekliskākajā un tajā pašā laikā slēgtākajā Āzijas valstī – Birmā: no “zelta jaunatnes” ballītēm Jangonā līdz etnisko cilšu animisma rituāliem kalnu ciemos Zelta Trīsstūrī.
Hall du Livre

Romāns “Birmiete” ir kā poētisks un galvu reibinošs ceļojums, kurā netrūkst ne romantikas, ne piedzīvojumu. Galvenā varoņa iniciācijas stāsts ceļ trauksmi par aktuālām, pasaulē bieži noklusētām tēmām: etnisko cilšu nākotne, ģeopolitiskā situācija, narkotiku ražošana un patēriņš Zelta Trīsstūrī un, protams, militārās huntas agresija reģionā.
Goodreads.com

Neprātīgi romantisks mīlas stāsts. Īsts ceļojums nezināmajā.
Elle

Iesaki draugiem