Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

Anna bija laba sieva. Pārsvarā.

Šokējošs romāns par laulību, uzticību, iekāri, seksu un tikumību.

“Romāns, par kuru runā visi...” Cosmopolitan

Anna Benca, trīsdesmit septiņus gadus veca amerikāniete, ar savu šveiciešu izcelsmes vīru Bruno – baņķieri – un trim maziem bērniem, dzīvo mazā pilsētiņā Cīrihes kantonā.
Lai gan ārēji viņas dzīve ir skaista un komfortabla, iekšēji Anna jūtas salauzta. Nespējot līdz galam izprast nemieru sevī, Anna cenšas sevi nodarbināt – apgūst vācu valodu, apmeklē psihoterapijas seansus un uzsāk vairākas mīlas dēkas vienlaikus, kurās ielaižas ar pašai pārsteidzošu vieglumu. Tomēr drīz vien Anna apjauš, ka nespēj no šīm attiecībām tik viegli izrauties. Ko darīt ar sevi, savu dzīvi? Kā apklusināt sirdsapziņu? Pārkāpjot morāles slieksni, Annai nāksies uzzināt, kurp dodas sieviete, kad atpakaļceļa vairs nav...

Džila Aleksandra Esbauma (1971) ir godalgota amerikāņu dzejniece, arī pasniedzēja Kalifornijas Universitātē. “Mājsaimniece” ir Džilas Aleksandras Esbaumas debijas romāns, kura izdošanas tiesības pārdotas jau vairāk nekā piecpadsmit izdevējiem.

No angļu valodas tulkojusi Māra Poļakova.


Eleganti uzrakstīts romāns. Dž. A. Esbaumas “Mājsaimniece” ir apbrīnas vērts darbs. Tas ir meistarīgi saplānots, pedantiski konstruēts, un autorei īpaši virtuozi ir izdevies saplūdināt pagātnes un tagadnes notikumus, tā nedalāmi iekarojot lasītāju uzmanību.
Chicago Tribune

Romāns “Mājsaimniece” rada absolūti nebeidzamu, īpašu pasauli, kur nekas nenotiek tā, kā tam vajadzētu notikt. Bet vienlaikus veicina lasītājos pašizziņas procesu, akcentējot domu, ka vienmēr ir izvēles iespēja.
The Times

Šis brīnišķīgais, bet vienlaikus atturīgais un it kā mierīgais romāns patiesībā risina psiholoģiski sarežģītas un dziļi intīmas tēmas... Viens no smalkākajiem un izmeklētākajiem darbiem, kāds lasīts pēdējā laikā.
The Dallas Morning News

Ir pagājuši gadsimti, kopš tika publicēti romāni “Anna Kareņina” un “Bovarī kundze”. Šķiet, viss jau ir kādreiz pateikts, aprakstīts un izanalizēts. Tomēr... Dž. A. Esbaumas romāns “Mājsaimniece” ir pierādījums tam, ka pastāv tēmas, kas ir aktuālas visos laikos, – seksualitāte un laulība, attiecības ar līdzcilvēkiem, sievietes iekšējie pārdzīvojumi.
Publishers Weekly

Spēcīgs un poētisks darbs. Tas ir gan melodramatisks, gan sižetiski raits, un romāna centrā – galvenā varone, kas vienlaikus ir mīlestību nīstoša un alkstoša kā Emma Bovarī.
The Huffington Post

Iesaki draugiem