Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

Ilzes Eņģeles (1974) zinātniskās fantastikas romāns "Sektors 18-08" aizved neiedomājami tāltālā nākamībā, taču uzdod jautājumus, kuri cilvēkiem ārkārtīgi svarīgi tieši šodien.

Draugu pulciņa – piecu jauniešu – Skolas gaitas ir tikko beigušās, taču viņi pret savu gribu ielaužas Kosmosa kreiserī, kuram jādodas bīstamā glābšanas misijā. Tāpēc atgriešanās mājās uz Zemes viņiem pagaidām tiek liegta. Taču paiet laiks, un piespiedu ceļojums starpzvaigžņu telpā pārvēršas piedzīvojumā, kura sekas nav prognozējamas. Tomēr par notiekošo, bet – galvenais – par to, kas varētu notikt, ir jāuzņemas atbildība. Līdz šim nepieredzējušo jauniešu dzīve bijusi bezrūpīga, grūtību imitāciju viņi sastapuši vienīgi virtuālajā spēlē, kura savaldzinājusi teju visus planētas iedzīvotājus. Turpretī nu aci pret aci jāsastopas ar nodevību, mazdūšību, aizdomīgumu, varmācību – visu to, kas viņiem līdz šim bijis svešs un neizprotams. Pārsteidzoši, taču cilvēku rakstura negatīvās īpašības un netikumi ir nevis zuduši, bet gan tikai snauduši, lai piemērotā momentā izlauztos ar jaunu, negaidītu un varbūt absolūti graujošu spēku!

Ilze Eņģele, risinot jauniešu attiecību samezglojumus un vienlaikus atklājot katra varoņa sirdsapziņas kaujaslauku, akcentē atbildību, bez kuras nav iespējama nedz patiesa draudzība, nedz mīlestība, nedz arī nākotnes sabiedrības sociālā veselība.

Iesaki draugiem