Apraksts

Viņš tikai vēlas, lai tie lūdz piedošanu...

Par notikušo noziegumu policija uzzina tāpat kā visi citi – Snapchat. Videoierakstā redzams, kā upuris lūdz piedošanu. Kad mirusī meitene tiek atrasta, viņai līdzās ir lapa ar skaitli 2. Izmeklēšanā iesaistās detektīvs Huldars, kurš pieaicina arī bērnu psiholoģi Freiju, lai viņa piedalītos nogalinātās pusaudzes draugu iztaujāšanā. Diezgan drīz atklājas, ka Stella nemaz nebija tāds eņģelis, kā viņu raksturo tuvākie, bet pat šādā gadījumā – kurš gan būtu viņu ienīdis tik stipri, lai nogalinātu?

Pazūd vēl viens pusaudzis, un tiek izsūtīti jauni video. Skaidrs ir viens – atrast vainīgo būs grūti, turklāt slepkava vēl nav pabeidzis iecerēto...

Psiholoģiskās spriedzes piestrāvots kriminālromāns par sociālo tīklu ēnas pusi. “Parāds” liks aizdomāties, par ko vajadzētu lūgt piedošanu...

Irsa Sigurdardotira (Yrsa Sigurðardóttir, dz. 1963) ir atzīta islandiešu kriminālromānu rakstniece, kuras grāmatas ir tulkotas un izdotas vairāk nekā 30 valodās, kā arī novērtētas ar vairākām literārām balvām. Latviešu valodā jau ir izdoti romāni “DNS” (2018) un “Sāga” (2019).

No islandiešu valodas tulkojusi Inga Bērziņa.


Līdzīgi kā Nele Noihausa un Silla un Rolfs Berjlindi, arī islandiešu autore Irsa Sigurdardotira savos lieliskajos kriminālromānos nevairās izmantot sociāli aktuālas tēmas, vienkāršu izklaidējošu lasāmvielu pārvēršot nozīmīgā vēstījumā.
Una Orinska, projektu vadītāja

Kā jau raksturīgi Irsas darbiem, sižets ir nospriegots un oriģināls, notikumi atklājas pamazām, izturot perfektu ritmu līdz pat romāna beigām. “Parāds” ir ne tikai aizraujošs kriminālromāns, tas vienlaikus atklāj sociālas problēmas, kuras mums steidzami būtu jārisina. Secinājums: šis ir patiesi labs kriminālromāns, kurā autores stils, sižets un tēli saplūst kopā, veidojot stāstu, kas neļaus jums aizmigt, pirms nebūs pāršķirta pēdējā lappuse.
Frettabladid, Islande

Irsa Sigurdardotira ir ārkārtīgi slavena kriminālromānu rakstniece, kas raksta mūsdienīgus romānus. Mums pat gribētos teikt, ka šobrīd viņai līdzīgu nav.
Bokmenntir, Islande

Islandes kriminālžanra karalienes Irsas Sigurdardotiras jaunākais romāns par skolas un sociālo mediju tumšo pusi ir aizraujošs un šaušalīgs vienlaikus.
HEAT Magazine

Iesaki draugiem