Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

Liepājas rakstnieka Ērika Kūļa romāns "Vainīgais" turpina iepriekšējā darba "Atsaldētais" tēmu par dzīves pabērniem, kuru izvēles lielākoties nosaka ģimene, kādas sabiedrībā mēdz dēvēt par nelabvēlīgām, un kuru ceļi tieši tādēļ kļūst par neceļiem.

Sešpadsmitgadīgajam Remīram Pusdēlam palicis pēdējais mācību gads tuvējā internātskolā. Viņa māte ir pārliecināta alkoholiķe, tēvs – ģimeni pametis, un puisim par sevi jārūpējas pašam. Viņam taču ir jāēd, mājās nav malkas, vajag jaunas krosenes un džinsa bikses, bet vēl vairāk gribas viedtelefonu – tādu krutu, lai varētu palepoties skolā vienaudžu vidū. Jo zvanīt jau īsti nav kam, ja nu vienīgi Henijai – viņa pirmajai sievietei.

Pavisam nejaušs piedāvājums – ātri un viegli nopelnīt – Remīra vēlēšanās tikpat ātri piepilda, un saule šķietami uzreiz sākusi spīdēt arī viņa pusē, kur vienīgā ēna ir mātes nopietnā slimība. Kad pēkšņo viltus trauksmi – tēva nāvi – negaidīti nomaina īstas problēmas, puisis mēģina ar tām tikt galā pēc savas saprašanas. Diemžēl ar to, izrādās, krietni par maz. Bieži vien šādiem jauniešiem izšķirošos dzīves momentos pietrūkst tuvāko cilvēku nesavtīga atbalsta un mīlestības, paša pieredzes un rakstura stingrības, lai saskatītu atšķirību starp iluzorām un patiesām vērtībām. Diemžēl Remīrs nav izņēmums, tāpēc turpmākais liktenis kļūst par mīklu kā viņam pašam, tā arī lasītājiem.

Iesaki draugiem