Apraksts

Vallebijas bankā uz vienu nakti novieto 250 kilogramus tīra zelta. “Viss noteikti būs kārtībā,” policijas komisārs pievakarē mierina satraukto bankas direktoru. Taču no rīta zelts ir pazudis! Naudas glabātavā atrodas vien divas tukšas kastes un vēstule, kurā teikts, ka bankas darbinieki ir saņemti par ķīlniekiem...

Grāmatu sērija “Lases un Majas detektīvaģentūra” ir ļoti labi zināma Zviedrijā un daudzās citās pasaules valstīs. Jauno detektīvu Lases un Majas dēkas aprakstītas vairāk nekā 20 grāmatās, uzņemtas televīzijas seriālā, divās pilnmetrāžas filmās un pat operā. Grāmatu autors pat tiek dēvēts par “bērnu Agatu Kristi” un ne velti – viņa grāmatas ir viegli lasīt, bet intriga saglabājas līdz pašām beigām.
Sērijas darbus lieliski papildina grāmatu ilustratores Helēnas Villisas zīmējumi.
Martins Vīdmarks rakstniecībā debitēja 2000. gadā un kopš tā laika ir sarakstījis vairāk nekā 60 grāmatu. Viņš ir bijis skolotājs, taču patlaban pilnībā nodevies rakstniecībai. Vīdmarka darbi ir populāri ne tikai Zviedrijā, viņa grāmatas ir tulkotas vairāk nekā 30 valodās, un viņš saņēmis virkni Zviedrijas un starptautisku literāru balvu. 2014. gadā Zviedrijas valdība apbalvojusi Vīdmarku ar medaļu Illis Quorum Meruere Labores, ko piešķir par ievērojamu ieguldījumu kultūras un zinātnes jomā vai sabiedrības labā. Bērni īpaši iemīļojuši grāmatu sērijas par monstru aģenti Nelliju Rapu un detektīviem Lasi un Maju.
No zviedru valodas tulkojusi Inga Grezmane.
“Mazajiem lasītājiem ļoti patīk grāmatas par Lases un Majas detektīvaģentūru, jo tās ir noslēpumu pilnas un aizraujošas.”
(Killer Nashville Magazine)
“Bērniem, kas daudz lasa, šie stāsti par detektīvu pāri Lasi un Maju ir īsts saldēdiens. Tā vien liekas, ka dzirdama lapu švīkstēšana, tās pāršķirot. Ups! Un grāmata ir izlasīta.”
(Folkbladet)

Iesaki draugiem