Apraksts

Bestselleru autores SĀRAS LARKAS aizraujošā Karību sāga – klasisks mīlestības romāns uz vēsturiska fona.

Londona, 1732. gads. Bagātā tirgotāja Tomasa Rīda meita Nora sapņo par kopīgu nākotni ar savu iemīļoto Saimonu. Jaunā sieviete ir pārliecināta, ka tēvs atbalstīs viņu laulības par spīti abu nevienādajam sociālajam stāvoklim. Nora ir vienīgā meita un mantos visus Rīda īpašumus, bet Saimons – izputējušas aristokrātiskas ģimenes pēctecis, kurš strādā par rakstvedi pie Noras tēva. Jaunekļa veselība ir iedragāta, un Anglijas mitrais klimats viņam nav piemērots, tāpēc abi jaunieši klusībā lolo sapni par dienvidjūras salām, būdiņu baltā liedagā un laimīgu kopdzīvi kādā no Britu kolonijām, kur tiek audzēta tabaka vai cukurniedres.
Skarbā dzīves īstenība iznīcina Noras jaunības sapni, tomēr viņas raksturs iegūst rūdījumu, kas būs ļoti nepieciešams jaunajā dzīvē vergu plantācijas īpašnieka greznajā namā...
Karību smaržu caurstrāvots mīlasstāsts!

“Sāras Larkas izvēlētā tēma ir liels izaicinājums, tomēr autore prot lieliski uzburt stāstu. Mani fascinēja galvenās varones Noras izaugsme no jaunas, mīlestības pārņemtas meitenes līdz drosmīgai sievietei, kura patiesi rūpējas par līdzcilvēkiem. Tēli izraisa simpātijas un liek just līdzi, jo mēs visi kādreiz esam zaudējuši mīlestību. Es spēju sajust Noras skumjas un sāpes, sastopoties ar jauniem šķēršļiem un pārbaudījumiem. Novērtēju iespēju, lasot romānu, uzzināt jaunus faktus par Jamaikas vēsturi un dažādu Āfrikas cilšu paražām un dzīvesveidu. Ļoti izglītojoši! “Tūkstoš avotu sala” stāsta par cerībām un neatlaidību.”
Hetere Osborna (Readers' Favorite)

Diloģijas pirmajā grāmatā darbība notiek gan Londonā, gan tālajā Jamaikā, kur nonāk romāna galvenā varone Nora Rīda. Dzīvespriecīgā meitene agri ir zaudējusi māti, tāpēc tēvs viņu īpaši lutina un kalpotāji – dievina. Rīds iecerējis meitai spožu nākotni, bet Nora savas slēptās cerības saista ar sapni par Karību jūras krāšņajām salām. Pārdzīvojusi smagu likteņa triecienu, jaunā sieviete nokļūst brīnumskaistajā salā, tomēr dzīve tur nepavisam nav tāda, par kādu Nora ir sapņojusi. Viņu dziļi šokē plantatoru nežēlīgā izturēšanās pret vergiem, un Nora nolemj situāciju saimniecībā mainīt uz labo pusi. Viņas uzskatus atbalsta plantācijas īpašnieka dēls Dugs, kurš pēc studijām Anglijā ir atgriezies tēva mājās. Taču jaunā vīrieša ierašanās izraisa arī sajukumu – pirmām kārtām Noras jūtās un sirdī, kurā līdz šim vieta bijusi vienīgi viņas jaunības mīlestībai Saimonam. Pēkšņi traģiskā notikumā Nora zaudē visu…
Arī šajā romānā nozīmīgu vietu ieņem mīlestība tās visdažādākajās formās: jaunības jūsma; aizliegtā augļa vilinājums; akla pielūgsme; pretdabisku dziņu apvīta kaisle; nelaimīga, nepiepildīta mīla, kas pāraug naidā; un visbeidzot laimīga abpusēja mīlestība.
“Tūkstoš avotu sala” ir spraiga un dramatiska ģimenes sāga ar eksotiskām Jamaikas dabas ainām.

Sāra Larka ir dzimusi 1958. gadā Bohumā Vācijā. Autore studējusi vēsturi, literatūrzinātni un psiholoģiju un zinātniskā grāda iegūšanai izvēlējusies tematu “Nomoda sapņi”. Ilgus gadus strādājusi par gidi. Viņas notikumiem un piedzīvojumiem caurvītos valdzinošos darbus par Jaunzēlandi lasa visā pasaulē. Arī abi Karību reģionam veltītie romāni “Tūkstoš avotu sala” un “Sarkano mangrovju sala” uzreiz pēc to iznākšanas ieņēma pelnītu vietu lasītāko grāmatu saraksta augšgalā.

No vācu valodas tulkojusi Inese Miesniece.

Iesaki draugiem