Apraksts

Tallina, AD 1419. Trīs cilvēki Akas ielā redzējuši rēgu un pēc tam atrasti miruši. Kas saista šos trīs – torņa komandantu, prostitūtu un flāmu gleznotāju – ar Akas ielas namu, kurā spokojas un kurā pirms daudziem desmitiem gadu notikušas briesmīgas slepkavības? Aptiekārs Melhiors sāk pētīt šī nama vēsturi un cenšas noskaidrot, vai pagātnes rēgi var atriebties dzīvajiem. Tajā pašā laikā norisinās arī citi satraucoši notikumi, un šķiet, ka tie visi ir saistīti neredzamiem pavedieniem. Taču patiesība var būt neticamāka un baisāka nekā leģendas. Un pienāk brīdis, kad Melhioram jāsastopas aci pret aci ar pašu Akas ielas spoku.

“Aptiekārs Melhiors un Akas ielas rēgs” ir igauņu rakstnieka Indreka Harglas (dz. 1970) gotisko kriminālromānu sērijas otrais darbs. Latviešu valodā jau izdots romāns “Aptiekārs Melhiors un Olevistes baznīcas noslēpums”.

No igauņu valodas tulkojusi Maima Grīnberga.


Grāmata lasītāju aizrauj un, gluži tāpat kā Melhiora sērijas pirmā grāmata “Aptiekārs Melhiors un Olevistes baznīcas noslēpums”, saglabā spriedzi līdz pašām beigām. Igauņu kriminālliteratūra pēc I. Harglas vairs nav tāda kā agrāk. Šīs grāmatas paver durvis, ienes svaigas vēsmas un apliecina, ka radīt spraigumu ir pa spēkam arī igauņu autoriem.
Kriminālromānā svarīgākais ir ne tikai ass sižets un atjautīga intriga, tikpat būtiska ir arī krāsaina vide, humors un prātā paliekošs galvenais varonis. Tāds kā Šerloks Holmss vai inspektors Džons Rēbuss. I. Harglas galvenais varonis no viņiem neatpaliek.
Postimeees

Indreks Hargla nav Umberto Eko, tomēr neapšaubāmi viņš prot rakstīt par vēsturi pārliecinoši un aizraujoši.
Eesti Päevaleht

Aptiekārs Melhiors izmeklēšanu veic neatlaidīgi un rotaļīgi un, lai atraisītu mēles, nešauboties izmanto savu izdaudzināto aptiekāra liķieri. Romāns ar klasisku un iespaidīgu mīklu, kas jāatrisina, un pievilcīgu galveno varoni, kura nākamos piedzīvojumus gaidām ar nepacietību.
Librairie Gibert Joseph

Indreks Hargla ir autors, kas igauņiem liek labsajūtā notrīsēt. Tas ir kriminālromāns par viduslaikiem, kas īpaši iepriecinās vēstures mīļotājus, jo viduslaiku pilsēta aprakstīta ar īsta speciālista precizitāti. Ar milzīgu prieku mēs veicam ceļojumu laikā.
Marie France

Rakstnieks kriminālromāna veidā sniedz ļoti reālistisku ieskatu par maz zināmu Tallinas vēstures lappusi.
Le Figaro Littéraire

Publikācijas

Iesaki draugiem