Aktualitātes

Iznācis jauns Ivetas Rēdlihas romāns

Vismaz viens fakts rakstnieces, romānu “Soļi” un “Vēl viena dziļa ieelpa” autores Ivetas Rēdlihas biogrāfijā ir gana neparasts – viņa ir dzimusi Svalbārā, Norvēģijai piederošajā tālajā ziemeļu arhipelāgā.

“Bišu vēsture” – izcils romāns par iespējamu realitāti

Tikko latviešu valodā iznācis izcilās norvēģu rakstnieces Majas Lundes romāns “Bišu vēsture”, kurā autore pratusi apvienot vairākas sižeta līnijas, radot monolītu, aizraujoši lasāmu darbu.

Jauns Haruki Murakami romāns!

Ja esat izcilā japāņu rakstnieka Haruki Murakami mīlošais lasītājs, priecājieties: tikko latviešu valodā izdots viņa jaunākais darbs “Nogalēt Komandoru”. Tāpat kā Japānā, grāmata izdota divos sējumos, kuri iegādājami abi kopā.

Zeltains miežu lauks

Tikko latviešu valodā iznācis britu rakstnieces Melisas Harisones romāns “Zeltains miežu lauks”, darbs, kurš 2019. gadā saņēma ES Literatūras balvu.

Ko gatavo “Veronika virtuvē”?

Iznākusi grāmata saldummīļiem – “Veronika virtuvē. Kūciņas, cepumi, saldējumi”, kuras krāsainajās lappusēs atrodamas vienkārši pagatavojamu saldumu un saldēdienu receptes.

Lauras Vinogradovas garstāsts “Upe”

Pēc vairākām bērnu grāmatām un stāstu krājuma “Izelpas” Apgādā Zvaigzne ABC iznācis Lauras Vinogradovas garstāsts “Upe” – smeldzīgs, emocionāli bagāts un literāri augstvērtīgs vēstījums par savas vietas un piepildījuma meklējumiem dzīvē.

Iznākusi Kristinas Sabaļauskaites “Pētera imperatore”

Šī ir ilgi gaidīta grāmata, kas neuzkrītoši, bet uz palikšanu iekļūst grāmatnīcu topos un lasītāju sirdīs, grāmata, par kuru runā un runās, kuru lasa un lasīs, – mākslas vēstures zinātņu doktores, rakstnieces Kristinas Sabaļauskaites jaunākais vēsturiskais romāns “Pētera imperatore”.

Iznākusi Līvijas Dūmiņas grāmata “Artūra Skrastiņa Spogulija”

Šogad nozīmīgās 100. jubilejas kārta ir pienākusi Dailes teātrim, kuru dibinājis leģendārais aktieris un režisors, romantiķis un skatuves fantasts Eduards Smiļģis. Šīs izcilās teātra personības radošos imperatīvus – tādus kā patiesīgums un vienkāršība, emocionalitāte un spilgta forma, skaistums un idejiska mērķtiecība – dailēnieši arvien ir turējuši godā.

“Upuris 2117” – jaunais Jusi Adlera-Olsena romāns

“Upuris 2117” ir astotā grāmata sērijā par Q nodaļas un Karla Merka izmeklētajām lietām un, šķiet, šimbrīžam pati spraigākā no Jusi Adlera-Olsena romānu cikla.