“Jaunavas” – spilgts un provocējošs spriedzes romāns

2022-09-12

Ar savu pirmo romānu “Klusējošā paciente” Alekss Maiklīdess kļuva slavens visā pasaulē – grāmatas izdošanas tiesības iegādājās izdevēji vairāk nekā 50 valstīs.

Tikko arī latviešu valodā iznācis viņa otrais romāns “Jaunavas” .

Maiklīdesa darbus raksturo arvien pieaugoša spriedze, vēlme ielūkoties cilvēka psihes ēnainākajos nostūros – vietās, par kurām reizēm nenojaušam paši, – un pētīt, kā cilvēks reaģē uz biedējošiem notikumiem. Mīlestība un naids, meli un patiesība – šķiet, tie ir zināmākie pretmeti, vai ne? Bet ko darīt tad, ja tie saplūduši neatšķetināmā mezglā? Kā to pārcirst, lai nesavainotos pats un nesāpinātu citus? ““New York Times” bestsellera “Klusējošā paciente” autors nāk klajā ar jaunu aizraujošu psiholoģiskās spriedzes romānu, kurā savijusies grieķu mitoloģija, slepkavības un apsēstība. Romāns “Jaunavas” vēl vairāk nostiprina Aleksa Maiklīdesa kā vadošā spēlētāja lomu žanrā,” raksta “Publishers Weekly”.

Psihoterapeitei Merianai piezvana māsasmeita un pavēsta, ka pazudusi viņas labākā draudzene. Meriana negribīgi dodas uz Kembridžu, jo senā universitātes pilsētiņa pārāk atgādina pašas neseno zaudējumu. Taču drīz vien jaunā sieviete saprot, ka jau ar savu ierašanos viņa ir aizsākusi ko neapturamu…

Pazudusī meitene tiek atrasta nežēlīgi nogalināta. Viņa piederējusi elitārai grupai, kuras dalībnieces saucas par Jaunavām: Kembridžas Universitātes visizsmalcinātākā biedrība, harismātiskā profesora Edvarda Foskas īpašās studentes. Slepena pašu gudrāko, pašu valdzinošāko studenšu grupa. Aptaujājot studentus un darbiniekus, Meriana pamazām noskaidro, ka universitātes seno tradīciju fonā slēpjas rūpīgi glabātu noslēpumu, greizsirdības un melu tīkls. Drīz vien kluso pilsētiņu pāršalc vēl viena briesmīgas nāves ziņa… Meriana cenšas noskaidrot slepkavību iemeslus, taču viņas atklājumi nez kāpēc neinteresē nedz policiju, nedz šarmanto profesoru Fosku.

Kad slepkava apdraud Merianas vistuvāko cilvēku, viņa ir gatava uz visu, lai ļaundari apturētu, pat riskēt ar savu dzīvību...

Alekss Maiklīdess ir dzimis Kiprā grieķu-angļu ģimenē, studējis angļu valodu Kembridžā un ieguvis maģistra grādu scenāriju rakstīšanā Amerikas Filmu institūtā. Viņa pirmais romāns “Klusējošā paciente” ir kļuvis par pasaules bestselleru.

Pieejama arī e-grāmata.

No angļu valodas tulkojusi Maija Opse.

Iesaki draugiem