Zane Zusta “Tauriņa spārnu vēzieni” un “Labrīmes”

2021-12-13

Trīs lietas – labas lietas, vēsta paruna. Zane Zusta to, šķiet, ir uztvērusi nopietni un nepavisam ne vienkāršā 2021. gada laikā sadarbībā ar Apgādu Zvaigzne ABC izdevusi trīs grāmatas: vasarā iznākušajai “Es esmu Boss” decembrī piepulcējas romāns “Tauriņa spārnu vēzieni” un bērnu skaitāmo pantu grāmata “Labrīmes”.

“Jasmīna par katru cenu vēlas, lai viņas dzīve būtu perfekta,” ir teikts pirmajās romāna “Tauriņa spārnu vēzieni” lappusēs. Jasmīna to ne tikai pasīvi vēlas, bet arī aktīvi būvē šo savu ideālo dzīvi. Turklāt tas pat kādu laiku izdodas.

Zanei Zustai savukārt meistarīgi izdodas lasītāju ievilināt Jasmīnas sapņu pasaulē un likt noticēt tādas iespējamībai, lai pēc tam diezgan nežēlīgi sadotu pa seju ar realitāti… …un – domājiet cilvēki mācās no kļūdām? – lai atkal stutētu kopā nākamo ideālu (varbūt vienīgi nedaudz piezemētāku).

“Tauriņa spārnu vēzieni” ir neparastu tēlu un sulīgas valodas pilns darbs. Tas “aizķer” un pēc izlasīšanas vēl kādu brīdi nevilšus jāprāto par dažādiem jautājumiem. Kāpēc celt sapņu pilis un kāds spēks tās sašķaida sīkās druskās? No kurienes rodas priekšstati par ideāliem un kas veido realitāti? Kāpēc cilvēks gandrīz nekad nav apmierināts? Kas ir rutīna? Kāpēc tikai zaudējums ļauj pa īstam novērtēt pazaudēto?

“Zane Zusta raksta par īsto dzīvi, par cilvēkiem, kuri patiesi mīl un katrā situācijā meklē ceļus, kurus ejot nemelot sev un pēc iespējas mazāk sāpināt citus,” tā par šo grāmatu saka rakstniece Jana Egle.

Un ja par īstu dzīvi un īstiem cilvēkiem, tad “Tauriņu” Jasmīna saviem bērniem arī noteikti skaitītu pantus, ko “Labrīmēs” apkopojusi Zane Zusta. Ar šiem mazajiem dzejolīšiem dzīve var kļūt ja ne ideāla, tad vismaz jautrāka un bērnu ķibeles ar ģērbšanos, celšanos vai baidīšanos no tumsas var zaudēt savus apmērus.Zane Zusta (1982) dzimusi Liepājā, studējusi žurnālistiku un karjeras sākumā arī strādājusi par žurnālisti. Rakstnieces gaitas aizsākusi 2015. gadā ar bērnu grāmatām “Ucipuci meklē mājas” un “Ucipuci domā ārpus kastes”. Bērnu psiholoģiskās labsajūtas uzlabošanai veltīta Zanes grāmata “Es esmu Boss”. Sadarbībā ar psihoterapeitiem Diānu Zandi un Gati Līdumu ir tapušas grāmatas “Tarakāni manā galvā” un “Tarakāni tavā galvā”, kurās aplūkotas sieviešu un vīriešu domāšanas kļūdas. Ar grāmatu “Aiz durvīm” Zane debitēja kā romānu autore. Zanes Zustas grāmatas uzreiz pēc iznākšanas kļūst par dižpārdokļiem un ir jau guvušas arī starptautisku atzinību.

Abas grāmatas pieejamas arī e-formātā.

Iesaki draugiem