“Pagātnes pēdās” – jauns romāns par Džeku Rīčeru!

2021-11-08

Tikko latviešu valodā iznācis jauns Rīčera sērijas romāns “Pagātnes pēdās”.

Kad viss ir slikti, gribas, lai atnāk kāds varonis un sadod ļaunajiem. Tieši tāds ir britu rakstnieka Lī Čailda (Lee Child) radītais Džeks Rīčers, atvaļināts ASV militārās policijas majors ar sarežģītu pagātni. Viņš klejo pa ASV kā vientuļš bruņinieks. Džekam Rīčeram nerūp pierādījumi un likumi. Viņš cīnās par taisnību, kad visi citi nolaiduši rokas: izglābj ķīlniekus, aptur slepkavas, noglauda kaķi, atrisina neiespējamas problēmas un dodas tālāk.

Džekam Rīčeram nav māju, nav tuvinieku, nav bagāžas. Viņš ir vientuļnieks. Varonis, kurš negaida atlīdzību vai pateicību. Džeka Rīčera dzīve ir Ceļš. Viņa dzīve ir cīņa par mūsu pasauli, kuru apdraud teroristi, maniaki un citi ļaundari. Viņš cīnās par mums. Katrā no romāniem šī cīņa ir citādāka, bet Džeks Rīčers paliek tas pats. Neuzvarams. Uzticams un nepārspējams. “Dažreiz vienkārši ir nepieciešams kāds, kurš spēj kārtīgi sadot citiem. Es izvēlos Džeku Rīčeru tajos brīžos, kad ilgojos pēc cilvēka, kurš varētu atrisināt manas problēmas,” raksta Patrīcija Kornvela.

Kad pirms teju 25 gadiem Lī Čailds kļuva par bezdarbnieku, viņam ienāca prātā uzrakstīt grāmatu. Tā tapa “Killing Floor”, pirmais romāns par Džeku Rīčeru. Tas atnesa autoram pasaules slavu un panākumus un kopš tā laika Lī Čailds uzrakstījis vairāk nekā 20 romānus par Džeku Rīčeru. Tie visi kļuvuši par bestselleriem, daži arī ekranizēti. Nākamā gada sākumā Amazon rādīs jaunu seriālu pēc Lī Čailda romānu motīviem, un Džeka Rīčera lomā iejutīsies aktieris Alans Ričsons (Alan Ritchson).

“Pagātnes pēdās” aizved Džeku Rīčeru uz mazpilsētu Lakoniju. Nejauši tur ieradies, Rīčers nolemj uzkavēties te kādu laiciņu, jo šajā pilsētiņā pirms daudziem gadiem ir dzimis viņa tēvs Stens. Varbūt te saglabājušās kādas Rīčeru ģimenes pēdas? Džeks sāk izpēti, un uzzina, ka Lakonijā nekad nav dzīvojis neviens, kam uzvārdā Rīčers. Kā tas var būt? Kur sākas patiesība, kur beidzas meli – un kurš ir melotājs? Kamēr Rīčers pēta pagātni, jauns pāris ceļā uz Ņujorku piestāj nomaļā motelī nekurienes vidū. Pavisam drīz viņi tiek ierauti bīstamā dzīvības un nāves spēlē, kurā uzvarēt nav iespējams.

Spriedzei pieaugot, senais stāsts savijas ar mūsdienām, un Džekam Rīčeram jāpieņem daži sarežģīti lēmumi, jānoskaidro patiesība par vairākām senām un ne tik senām lietām, vienlaikus mēģinot izglābt tos, ar kuru dzīvībām daži sadomājuši paspēlēties, kā arī tos, kas Rīčera vietā kļuvuši par medījumu mafijas darboņiem…

Lī Čailds , britu rakstnieks, ir viens no slavenākajiem trilleru autoriem pasaulē. Viņa romāni ieņem pirmās vietas bestselleru sarakstos gan Eiropā, gan Amerikas Savienotajās Valstīs. Tie ir tulkoti vairāk nekā 40 valodās un izdoti daudzos miljonos eksemplāru. Latviešu valodā izdoti arī romāni “Nāves zona”, “Viens šāviens”, “Viens pret visiem”.

Pieejama arī e-grāmata.

No angļu valodas tulkojis Armīns Voitkāns.

Iesaki draugiem