Piektais romāns par Kormoranu Straiku ir klāt!

2021-03-10

Beidzot, beidzot! “Nemierīgās asinis”, britu rakstnieka Roberta Galbraita piektais romāns par privātdetektīvu Kormoranu Straiku un viņa kolēģi Robinu Ellakotu iznācis arī latviešu valodā, Silvijas Brices izcilajā tulkojumā.

Biezs, apjomīgs un negaidītu pavērsienu pilns – tas dāvās lasītājiem daudzus patīkamus brīžus.

Jau ar sērijas pirmajiem romāniem kļuva skaidrs, ka top meistardarbs, tomēr “Dzeguzes sauciens”, “Zīdtārpiņš”, “Ļaunuma raža” un “Baltā nāve”, lai gan lieliski un aizraujoši, salīdzinot ar jauniznākušo darbu, ir uzskatāmi vien par veiksmīgu prelūdiju notikumiem, kas risinās romānā “Nemierīgās asinis” . Piesātināts varoņu attiecību samezglojumiem, intrigām un sapņiem, vēlmēm, iespējamībām un – galu galā – arī pavisam parastu un sirsnīgu ģimenes attiecību norisēm, romāns “Nemierīgās asinis” ir līdz šim izcilākais Straika sērijas darbs!

Privātdetektīvs Kormorans Straiks ir ieradies Kornvolā apciemot tuviniekus. Tur viņu uzmeklē kāda sieviete un lūdz, lai detektīvs palīdz atrast viņas māti, kura 1974. gadā pazudusi mīklainos apstākļos. Straiks vēl nekad nav izmeklējis tik senu noziegumu. Izredzes uz sekmēm ir vājas, tomēr viņš jūtas ieintriģēts un piekrīt izmeklēt šo lietu, kaut gan abiem ar biznesa partneri Robinu detektīvaģentūrā ir ļoti daudz darba. Robinai pietiek arī personisku problēmu: pašlaik tiek šķirta viņas laulība, viņa ir spiesta atvairīt nevēlamus uzmanības apliecinājumus no kāda kolēģa puses un piedevām cīnās ar savām jūtām pret Straiku.

Sākuši dzīt pēdas pazudušajai Margo, Straiks un Robina drīz atskārš, ka šī lieta ir velnišķīgi sarežģīta un tajā figurē taro kārtis, ārprātīgs sērijslepkava un neuzticami liecinieki. Un tad viņi uzzina, ka arī gadu desmitiem sens noziegums joprojām var būt nāvējoši bīstams…

Straika sērijai pasaulē ir daudz fanu, kuri rūpīgi atzīmē katru darbā sastopamo detaļu (un to ir ļoti daudz!), apspriež tās nozīmi un iespējamos tālākos notikumus. Tā kā romānu darbība risinās mūsdienās, iespējams arī gluži fiziski dzīvot līdzi tā darbībai – klausoties pieminēto mūziku un veidojot skaņu celiņu, izmēģinot smaržas un (kad jau nu atkal drīkstēs!) dodoties uz romānā aprakstītajām vietām, lai visu izpētītu paša acīm.

Roberts Galbraits ir Dž. K. Roulingas literārais pseidonīms, kuru viņa izmanto, rakstot kriminālromānus. Visi četri romāni par Straiku ir atradušies pirmajās vietās nacionālajos un starptautiskajos bestselleru sarakstos un ir adaptēti televīzijas seriālam, ko producē “Brontë Film and Television”.

Pieejama arī e-grāmata.

No angļu valodas tulkojusi Silvija Brice.

Iesaki draugiem