Jauns, spraigs latviešu detektīvs

2021-02-24

Romānu sēriju “Zvaigznes detektīvu klubs” papildinājis jaunais latviešu autores Aijas Mikeles kriminālromāns “Zirneklis”.

Tāpat kā divos iepriekšējos rakstnieces darbos – “Kritušais eņģelis” un “Zelta būrītis” – tajā darbojas talantīgais, ar smalku intuīciju apveltītais izmeklētājs Maksis Mežals, un arī šajā intriga ir visai neparasta.

Romāna darbība norisinās kādā Latvijas mazpilsētā, kur parkā līdzās piemiņas vietai Otrajā pasaules karā kritušajiem vienu pēc otra atrod divu pie laternas staba piesietu vīriešu līķus. Izmeklētājam Mežalam ir aizdomas, ka slepkavības saistītas ar seniem pagātnes notikumiem, kad bijušā skārda ceha teritorijā neatļauti ielavījās trīs zēni. Viens no viņiem pēc šī negadījuma kļuvis par invalīdu, otrs pazudis bez vēsts, bet trešais, nu jau pieaudzis vīrietis, joprojām dzīvo pilsētā, un viņam ir motīvs atriebties draugu pāridarītājiem. Starp aizdomās turamajiem ir arī tagadējā apzinīgā domes darbiniece Broņislava, kura savulaik bija klāt baisajā notikumā, pazudušā zēna vecāki un pat viens otrs no pilsētas elites pārstāvjiem.
Līdztekus baisajiem noziegumiem un to izmeklēšanai romānā norisinās cīņa par pilsētas mēra krēslu, un tās fonā atklājas netīras aizkulises, par kurām vietējie iedzīvotāji var tikai nojaust. Bet varbūt šie notikumi nemaz nav tik nesaistīti?

Vai arī pilsētiņā, kā mēļo ļaudis un vietējā prese, vienkārši sācis uzdarboties maniaks?

Detektīvromānā “Zirneklis” šī žanra cienītājus gaida spraigs sižets un interesanti personāži, aktuāli notikumi un neatminami pagātnes noslēpumi. Tas viss neļaus lasītāju uzmanībai atslābt līdz pat grāmatas pēdējai lappusei.

“Reizēm slepkava rīkojas kā zirneklis, ietinot visus savos nelietīgajos tīklos. Labi, ka mums ir tādi izmeklētāji kā Maksis Mežals,” – tā romāna beigu daļā saka viens no tā varoņiem.

Pieejama arī e-grāmata.

Iesaki draugiem