Apgādam Zvaigzne ABC – septiņas Bērnu žūrijas laureātes!

2013-03-07

Šogad Bērnu un jauniešu žūrijā ir piedalījies rekordliels dalībnieku skaits – 2012. gadā jauno grāmatu vērtēšanā iesaistījās 17 tūkstoši lasītāju Latvijā un latviešu diasporas centros pasaulē, ienesot prieku un rosīgu kustību 576 bibliotēkās un apliecinot jauno lasītāju degsmi un lasītprieku.

Lasīšanas maratons gada garumā vainagojās Grāmatu svētkos Ķīpsalā, kur tika nosauktas un apbalvotas jauno lasītāju visaugstāk novērtētās grāmatas. Veselas septiņas laureātes ir izdevis Apgāds Zvaigzne ABC.

1. - 2. klašu grupā pirmajā vietā ierindojās Zdeņeka Milera un Eduarda Petiškas grāmata "Kurmītis un bikses" , bet trešajā vietā – Evijas Gulbes un Lindas Lošinas "Koko un Riko" .

3. - 4. klašu grupā pirmo vietu Bērnu žūrija piešķīra igauņu rakstnieka Mikas Kerenena darbam "Nozagts oranžs divritenis" .

5. - 7. klašu grupā otrajā vietā austriešu rakstnieces Urzulas Poznanski spriedzes romāns pusaudžiem "Erebos" , bet trešajā – Valda Rūmnieka "Atnācēji" , fantāzija par Latvijas vēsturi un mūsdienām.

8. - 12. klašu grupā pirmajā vietā lietuviešu izcelsmes ASV rakstnieces Rūtas Šepetis romāns par jauniešu likteni izsūtījumā Sibīrijā – "Starp pelēkiem toņiem" , kurš izpelnījies lielu atzinību arī ASV, Francijā un citās valstīs, bet trešajā – Ilzes Eņģeles zinātniskās fantastikas romāns “Septiņdesmit piecas dienas” .

Paldies lasītājiem un vērtētājiem, jūsu atzinība un lasītprieks Apgādam Zvaigzne ABC ir vislielākais stimuls, un arī šogad izdosim interesantas un saistošas grāmatas visām vecuma grupām!

Lasītāju atsauksmes

Iesaki draugiem