Mūziķe izdod grāmatu par šūšanu

2012-10-09

Apgāds Zvaigzne ABC laidis klajā Ilzes Kalves grāmatu "Apģērba radoša pārveidošana".

Apgāds Zvaigzne ABC laidis klajā Ilzes Kalves grāmatu “Apģērba radoša pārveidošana”. 

Ilze Kalve plašākai sabiedrībai ir vairāk pazīstama kā populārās 90. gadu deju mūzikas grupas „Pamatinstinkts” līdere, klubu hīta „Riga Nights” autore un viena no disko dīvas Amandas Līras Eiropas valstīs izdotā albuma „Brief Encounters: Reloaded” producentiem, taču vērīgākie „Ievas Mājas” lasītāji noteikti būs pamanījuši viņas rakstus par apģērbu pārveidošanu. No novembra žurnālā „Mūsmājas” ir gaidāma jauna rakstu sērija.

Apģērba radoša pārveidošana
saistoši stāsta par to, kā vienkārši un bez lieliem finansiāliem līdzekļiem pārveidot un uzlabot gan vecas, mīļas drēbes, gan padarīt unikālu tikko iegādātu apģērbu. Apģērba pārtapšanas process ir redzams soli pa solim, bagātīgi ilustrēts ar krāšņām fotogrāfijām un saprotamiem paskaidrojumiem, tā, lai būtu pa spēkam ne tikai pieredzējušām rokdarbniecēm, bet arī iesācējām, kurām nav pieejama ne šujmašīna, ne overloks. Grāmata piedāvā 25 idejas, kā pārveidot topus, svārkus, kleitas, bikses un pat somas.

Kādēļ mūziķe pēkšņi ir sākusi nodarboties ar šūšanu? „Tā nu gluži nav, ka sāku šūt krīzes laikā”, stāsta grāmatas autore, „viss sākās sen atpakaļ skolas gados, kad manas klasesbiedrenes,  mēdza apspriest to, kas man mugurā, secinot, ka man vispār nav gaumes, jo vilku vienu un to pašu. Bet man taču nekā cita nebija! Vienīgā iespēja bija mēģināt no pavalkātajām drēbēm sašūt ko jaunu. Tā nu, liekot lietā izdomu, pamazām ne tikai iemācījos šūt, bet arī pārveidot gandrīz jebkuru apģērba gabalu. Kopš tā laika varu atļauties valkāt unikālu apģērbu, kā radīšana patiesībā nemaksā gandrīz neko. Apģērba pārveidošana ir tieši tāds pats hobijs kā, piemēram, izšūšana vai gleznošana, taču ārkārtīgi praktisks!”

Apģērba pārveidošana šobrīd pasaulē kļūst ļoti populāra, pie tam ir ļoti maz kvalitatīvu materiālu, tādēļ varam lepoties, ka Latvijā ir tapusi šāda grāmata. Liela daļa apģērba pārveidošanas ideju nekur citur nebūs atrodamas, jo ir autores pašas izdomātas.

“Traips uz mīļākā topa? Brīnišķīgi! Labs iemesls, lai ķertos pie ekskluzīva dizaina radīšanas! Ir daudz veidu, kā padarīt apģērbu neatkārtojamu un pagarināt tā mūžu, turklāt to var paveikt ikviens ar savām rokām un tas nemaksā gandrīz neko”, apgalvo Ilze Kalve.

Lasītāju atsauksmes

Iesaki draugiem