Jūnija e-grāmatu akcija ir klāt!

2024-05-31

Šodiena vai rītdiena? Neizbēgamība vai iespējamība? Sapnis vai īstenība? Šādus jautājumus mudina uzdot jūnija e-grāmatu atlaižu akcijas darbi, kuri provocēs, aizkustinās, aizraus un varbūt pat šokēs.

Juna Ko-una romānā “Katastrofu tūriste” uzbūrusi sirreālu realitāti, kurā reizēm nav nosakāms, kuri notikumi ir īstenība, bet kuri – teātris vai fantāzija. Romāns par cilvēku radīto absurdo pasauli: katastrofa, kas paņēmusi cilvēku dzīvības, kļuvusi arī par katastrofā izdzīvojušo dzīvības uzturētāju – katastrofas ir iecienīts tūrisma galamērķis, kas bieži vien vietējiem iedzīvotājiem nodrošina vienīgos ienākumus. Jona Ko, ceļojumu aģentūras “Džungļi” darbiniece, devusies komandējumā noskaidrot, vai Mui sala ar savām tuksneša karsta kritenēm joprojām būtu jāpiedāvā kā katastrofu tūrisma galamērķis. Neplānoti Jonas ceļojuma noslēgums izjūk, un viņai piedāvā pavisam savādu darījumu… Jonai nav viegli izšķirties – redzēt un atzīt patiesību vai izlikties, ka tā uz viņu neattiecas un ir tikai teātris. Ja nu fantāzija un teātris kādā brīdī kļūst par realitāti?

Nobela prēmijas literatūrā ieguvēja Kadzuo Išiguro romāns “Klāra un Saule” izcilā Ingūnas Beķeres tulkojumā ir pārsteidzoši aktuāls tieši 2024. gadā, kad teju ikviena nozare runā par to, kā mākslīgais intelekts ietekmē un vēl ietekmēs darba tirgu un mūsu ikdienu. Išiguro Klāra ir viena no tām būtnēm, ar kurām varbūt saskarsimies jau pavisam drīz, proti, viņa ir MD – Mākslīgais Draugs. Taču Klāra ir īpaša MD – ne tikai labs draugs smagi slimajai pusaudzei Džosijai un tiem, kuri ir līdzās meitenei, bet arī gatava kalpot un pat likt lietā savas spējas, lai palīdzētu savā īpašajā veidā, noslēdzot kādu vienošanos (pat divas) ar Sauli. Vai Klārai izdosies? Kadzuo Išiguro romāns “Klāra un Saule” ir lielisks darbs par mīlestību, vientulību, upurēšanos, cerībām, sapņiem un visu pārējo brīdī, kad strauji metamies pretī nezināmajam, tāpēc tas patiks e-grāmatu cienītājiem, kuri mīl pārdomas raisošu literatūru.

Kad notiek kaut kas patiesi šausmīgs – kāds negadījums, avārija, dabas katastrofa vai noziegums, bieži vien tas darbojas kā uzmanības magnēts. Cilvēki turpina meklēt ziņās notikušā apstākļus, iemeslus un detaļas, ieslīgst diskusijās, lai gan saprot, ka notikušais ir baiss un biedējošs, ka iedziļināšanās šajā tēmā nevienam nepalīdzēs un neko nemainīs, tomēr apstāties nespēj. Arī Agustinas Basterrikas romāns “Izsmalcināta gaļa” ir kā bezgalīgi dziļš atvars, kas ierauj lasītāju šausminošā pasaulē, no kuras izrauties ir gandrīz neiespējami, kamēr neesi ticis līdz grāmatas beigām. Agustinas Basterrikas teikumi ir kā uzasināts ķirurga vai prasmīga miesnieka nazis, vārdi ir precīzi, asi un trāpīgi, reizēm tie nodara gandrīz fiziskas sāpes. Tomēr šī nav bezmērķīga vardarbība vai šausmas, lai šokētu, šis romāns uzdod neērtus un sarežģītus jautājumus, liek domāt un vērtēt. Izlasiet un izlemiet paši, vai realitāte, kurā cilvēce tiek sadalīta divās grupās: tie, kuri ēd, un tie, kurus ēd, ir tikai vājprātīga fantāzija vai iespējamā nākotne.

Petrovi ir pavisam parasta ģimene, kuru savā kāpņu telpā liela daļa kaimiņu pat neievērotu: ģimenes galva ir automehāniķis (tiesa, viņam patīk arī zīmēt), sieva ir bibliotekāre, bet Petrovu dēlam patīk spēlēt videospēles. Tuvojas Vecgada vakars, visapkārt ir sniegs un sezonālā gripa, kas skar arī Petrovus. Taču tad slimība pārvērš Petrovu ikdienu diezgan neparastā notikumu virpulī, kurā realitāte ir saplūdusi ar halucinācijām. Alekseja Saļņikova romāns “Petrovi ar gripu” lasāms vairākos līmeņos, literāri augstvērtīgajā darbā izbaudot asprātīgo vēstījumu un trāpīgo valodu, kā arī kolorītos tēlus, kas vienlaikus šķiet tik pazīstami un saprotami, gan paradoksāli neiespējami. 

Ervē Leteljē ir gatavs izaicināt ikvienu lasītāju, bet vai lasītāji ir gatavi ļauties autora sagatavotajiem literārajiem pārbaudījumiem? Romāna “Anomālija” pirmā nodaļa liecina, ka gaidāms spraigs kriminālromāns. Otrajā nodaļā iepazīstamies ar rakstnieka Viktora ciestajām mīlas mokām, ātri sarakstīto grāmatu “Anomālija” un pēkšņo pašnāvību. Katrā nākamajā nodaļā arvien vairāk lasītājs tiek ievilināts stāstā, kurā ticamais un loģiski izskaidrojamais savijas ar zinātnisko, postmoderno, psiholoģisko, paranormālo, filozofisko, ironisko un trillerim raksturīgo. Apbruņojieties ar pacietību! Gonkūra balvas ieguvējs Leteljē meistarīgi liek apšaubīt to, kam nupat (visbeidzot!) esam noticējuši, plosot jūtas, atmiņas un ticību realitātei. Galu galā arī pašam lasītājam nākas pārdomāt, kā mēs katrs justos, ja atklātu, ka kaut kur tepat līdzās dzīvo vēl viens tāds pats mūsu “es”. Izcils darbs prasīgiem literatūras gardēžiem!

Entonija Dora romāns “Putnu pilsēta mākoņos” ir grāmata grāmatā, tas ir stāsts stāstā par kādu vēl citu stāstu. Pagātne, tagadne un nākotne. Viduslaiku Konstantinopole, mūsdienu Leikportas pilsēta Amerikas Savienotajās Valstīs un nākotnes kosmosa kuģis "Argo" tālu melnajā izplatījumā ceļā uz planētu Bēta Oph2. Bārene Anna, kurai nepadodas apgūt izšūšanas mākslu, vēršu dzinējs Omeirs ar augšlūpas šķeltni, astoņdesmitgadīgais Korejas kara veterāns Zīno, septiņpadsmit gadus vecais Sīmors, kurš vēlas izmainīt pasauli, un meitene Konstance, kas visu mūžu ir pavadījusi kosmosa kuģī, no visas sirds mīl augus un sapņo par planētu Zeme. Vai šis romāns ir par viņiem? Vai tomēr par seno grieķi Etonu, kurš ilgojās kļūt par putnu un aizlidot uz Putnu pilsētu mākoņos? Entonija Dora romāns apbur kā pasaka, tas ir ceļojums uz citu cilvēku izsapņotajām pasaulēm un realitātēm, kurās katrs no mums spēs atklāt arī kaut ko par sevi pašu.

Šos 6 darbus aicinām iegādāties e-formātā Zvaigzne ABC mājaslapā ar 50 % atlaidi no 1. jūnija līdz 30. jūnijam. Katru dienu Zvaigzne ABC e-grāmatu sociālajos kontos X un Instagram iespējams izlasīt citātu no kādas akcijas e-grāmatas. Sapņojiet kopā ar Zvaigzne ABC e-grāmatām!

Lūdzam ņemt vērā, ka Kindle lasītāji var lejupielādēt ePub e-grāmatu arī Kindle mobi formātā savā Zvaigzne ABC pirkumu kontā.