Septembra e-grāmatu akcija ir klāt!

2023-08-31

Septembrī aicinām ceļot pagātnē un lasīt vēsturiskos romānus. Septembra e-grāmatu atlaižu akcijas 6 darbos savijas patiesi notikumi, cilvēku atmiņas un rakstnieku fantāzija. Tie aizvedīs lasītājus gan uz karsto Āfrikas Zelta krastu, gan uz Kurzemes un Zemgales hercogisti, gan uz Fransisko Franko diktatūras laiku Spānijā, gan uz auksto Sibīriju.

Jā Džasi debijas romāns “Mājupiešana” vēsta par tematu, kas aktualizēts tikai pēdējā desmitgadē, proti, dažādu pasaules tautu kopīgo un atšķirīgi, bieži vien pat pretrunīgi, interpretēto vēsturi. Džasi darbā lasītāji izdzīvo astoņu paaudžu dzīvesstāstus. Darbība notiek no Āfrikas Zelta krasta līdz Eiropai un ASV, atklājot angļu “balto vīriešu” tikumus, verdzības apstākļus, nerakstītos likumus bērnu un vecāku, sievu un vīru attiecībās, vēlmi pēc brīvības un ticību amuletu spēkam. “Mājupiešana” ir spilgts stāsts, kurā caur varoņu pieredzēto izgaismojas attiecīgās valsts ģeopolitiskā situācija un kultūrtelpa. Jā Džasi attēlo, kā veidojas vēsture un dažādās atmiņas, kas pavada pagātni, tāpēc šī e-grāmata patiks lasītājiem, kuri vienlīdz lielu vērību velta vēsturei un cilvēkiem, kas to veido.

Kurš gan nav dzirdējis par reiz tik ietekmīgo un vareno Kurzemes un Zemgales hercogisti? Inguna Bauere vēsturiskajā romānā “Doroteja. Izredzētā” uzbur hercogistes pēdējo valdnieku – hercoga Pētera un hercogienes Dorotejas – satikšanās, laulību, valdīšanas un arī atsvešināšanās laiku. Caur Dorotejas albuma ierakstiem un hercogienes atmiņu uzplaiksnījumiem grāmatā aizraujoši aprakstīts hercogienes Dorotejas notikumiem bagātais mūžs, sastaptie cilvēki, kā arī tolaik valdošā politiskā situācija un sabiedrības noskaņojums, kas izšķīra pašas hercogistes pastāvēšanas likteni. Pat vēstures nezinātājam pēc šī darba izlasīšanas taps skaidri 18. gadsimta otrās puses notikumi un cilvēki, kuri bija iesaistīti Kurzemes un Zemgales hercogistes izzušanā. Ļaujieties pārsteidzošajiem toreiz sabiedrībā pieņemtās uzvedības aprakstiem un baudiet neaprakstāmi grezno dzīvi kopā ar hercogieni Doroteju!

Spānija ir viena no Eiropas valstīm, uz kuru doties atpūtā ir gatavs teju ikviens. Spoža saule, grezna arhitektūra, bagātīga ēdienu kultūra – ko vairāk gan vēlēties? Rūta Šepetis romānā “Klusējošās strūklakas” lasītājiem liek atcerēties vēstures notikumus, kurus, iespējams, vēlētos no tautas kolektīvās atmiņas izdzēst ne viens vien spānis, proti, Spānijas Pilsoņu karu un sekojošos diktatora Fransisko Franko valdīšanas gadus. Romāna darbība aizsākas 1957. gadā, kad Spānijā pamazām atgriežas tūristi un darījumu ļaudis, bet aiz spoži nopulētām izkārtnēm vēl valda bailes un noslēpumi. Vai jauniešiem Anai un Danielam izdosies īstenot sapņus? Kā fotogrāfa acīm piedzīvotais mirklis ietekmēs Daniela un viņa tuvo dzīves? Un kad pienāk brīdis, lai izpaustu pat visrūpīgāk glabātos noslēpumus? Rūtas Šepetis e-grāmata “Klusējošās strūklakas” lasītājus aizraus gan ar vēstures mazzināmo lappušu izklāstu, gan stāsta romantisko līniju, tāpēc tā ir saistoša lasāmviela arī skolas vecuma jauniešiem.

Vijas Laganovskas romāna “Viltus saules” notikumi aptver laika periodu no 1915. gada, kad Latvijas vēl kā valsts nemaz nav, kad svešās varas plosa Latvijas zemi un rausta latviešu tautu katra uz savu pusi, līdz pat 2017. gadam, kad paši esam noteicēji savā zemē, taču tas nebūt nenozīmē, ka dzīve rit bez grūtuma un vilšanās brīžiem. Varētu teikt, ka šis romāns ir stāsts par dzimtu dažādos laikmetos, par cilvēkiem, kuriem pašiem ir sava nasta nesama, sava sāpe izsāpāma un savi noklusējamie noslēpumi. Varētu teikt, ka tas ir šīs zemes – Latvijas – stāsts. Varētu teikt, ka šis ir stāsts par attiecībām, par nejaušām satikšanās reizēm, kas kļūst liktenīgi nozīmīgas, par to, ka reizēm svešais ir lielākais glābējs, bet brālis kļūst par bīstamāko ienaidnieku. Šis romāns ir viss iepriekš minētais, tāpēc patiks gan vēsturisko darbu mīļotājiem, gan lasītājiem, kurus interesē patiesi un īsti likteņstāsti.

Lasot Tommi Kinnunena darbus, ikreiz nākas apbrīnot viņa spēju dziļi un izjusti attēlot sieviešu iekšējo pasauli, pārdzīvojumus, dzīves uztveri. Darbā “Nožēlu neizteica” autors kārtējo reizi pierāda savu talantu, uzburot smalkās detaļas, kas spilgti atšķir grāmatas varones citu no citas. Visām viņām ir kopīgs liktenis: Otrā pasaules kara beigās viņas nonāk norvēģu armijas gūstā kā sievietes, kuras atbalstījušas ienaidnieku – vācu armiju – un strādājušas tās labā. Kādā brīdī viņām paveras iespēja kājām doties uz mājām Somijā. Liktenis viens, tomēr tik dažādas ir šīs viena ceļa gājējas. Darbā spilgti apspēlētas normas, tikumi un sabiedrības attieksme pret tiem. Kas kara laikā sabiedrībai ir pieņemams, miera laikā var kļūt par nepiedodamu grēku…

Tatāru rakstnieces Guzelas Jahinas romāns “Zuleiha atver acis” ir viens no tiem darbiem, kas visdrīzāk neizdzēšami paliks lasītāju atmiņā. Daudzas jo daudzas tautas padomju laikā tika pakļautas represijām, daudzi jo daudzi cilvēki tika izsūtīti lopu vagonos uz pārmācības darba nometnēm, taču cik daudzi no viņiem izdzīvoja? Zuleiha ir sava vīra sieva, savas vīramātes aprūpētāja, savu pāragri nomirušo meitiņu māte, vienkārša zemniece, kas nemāk ne rakstīt, ne lasīt. Zuleiha nav cīnītāja, viņa ir tatāru sieviete, kas pieradusi darīt to, ko viņai liek ģimenes vecākie locekļi. Taču, dodoties pa mūžseno katorgas ceļu uz Sibīriju kopā ar simtiem citu izsūtīšanai pakļauto un cīnoties par izdzīvošanu taigā Angaras krastā, Zuleihai nāksies atrast drosmi, lai atvērtu acis un noticētu sev.

Šos 6 darbus aicinām iegādāties e-formātā Zvaigzne ABC mājaslapā ar 50 % atlaidi no 1. septembra līdz 30. septembrim. Katru dienu Zvaigzne ABC e-grāmatu sociālajos kontos Twitter un Instagram iespējams izlasīt citātu no kādas akcijas e-grāmatas. Ceļojiet pagātnē kopā ar Zvaigzne ABC e-grāmatām!

Lūdzam ņemt vērā, ka Kindle lasītāji var lejupielādēt ePub e-grāmatu arī Kindle mobi formātā savā Zvaigzne ABC pirkumu kontā.