Maija e-grāmatu akcija ir klāt!

2023-04-30

Maijā mudinām rūpēties par sevi – par savu fizisko un garīgo veselību, par savu apkārtējo vidi un iekšējo pasauli. Maija e-grāmatu atlaižu akcijas darbi iedvesmos, atbalstīs, mierinās un izglītos ikkatru lasītāju.

Grāmatas “Mierinājuma grāmata” ievadā tās autors Mets Heigs atzīst, ka “šī grāmata ir juceklīga kā pati dzīve”. Taču kā gan “juceklīga grāmata” var būt “mierinājuma grāmata”? Šajā darbā Mets Heigs gluži kā burvis no cepures trusīšu vietā velk ārā ieteikumus un atziņas par to, kas viņam palīdz tajos brīžos, kad ikdiena šķietami “brūk un jūk”. Šādi atgādinājumi palīdz atcerēties, ka iepriecināt, uzmundrināt, mierināt var dziesmas, grāmatas, ēdiens, sarunas un jautājumu uzdošana, rāma klātesamības izbaudīšana, apziņa, ka ne vienmēr visiem patiksim. Un tostermaize ar zemesriekstu sviestu. Meta Heiga e-grāmatu “Mierinājuma grāmata” iesakām izlasīt tiem lasītājiem, kuri trauksmainajā, steidzīgajā ikdienas dzīvē vēlas atgādinājumu, ka mierinājums ir rodams ik sīkumā, bet ātruma “stopkrāns” ir mūsu katra rokās. 

UDHS jeb uzvedības deficīta un hiperaktivitātes sindromu neietekmē audzināšana vai tās trūkums – tas ir mīts, no kura diemžēl arī šodien vēl neesam tikuši vaļā. UDHS neietekmē arī ēšanas paradumi, alerģijas vai mūsdienu straujais dzīves ritms. Psihiatrs Anderss Hansens, saprotot, ka UDHS – viena no mūsdienu populārākajām diagnozēm – tiek uztverta pārāk vienpusīgi, grāmatā “UDHS priekšrocības” atklāj, kā šis konkrēto, cilvēces attīstības procesā svarīgo personības iezīmju kopums mūsdienu attīstītajā sabiedrībā var ienest ne tikai trūkumus un grūtības, bet arī lieliskus panākumus. Lasot šo grāmatu, iespējams atklāt, ka UDHS būtībā ir normāls uzvedības modelis, vēl vairāk – UDHS ir “unikālu darbarīku kaste, tikai jāiemācās šos darbarīkus pareizi izmantot”. Varbūt nevajag censties iespiest apaļu bumbu četrstūrainā kastītē, bet gan atrast katram savas UDHS sniegtās priekšrocības?

Dominikas Loro grāmata “Vienkāršības māksla. Mazāk ir vairāk” tiek dēvēta par vienkāršas dzīves praktisko dzen. Iedvesmojoties no Austrumu kultūras filozofijas un minimālisma, autore apcer, kā mazināt Rietumu pasaules aizraušanos ar patērētāju kultūras un dzīvesveida statusa simboliem. Nenoliedzot, ka mūsu apkārtējā vide ir jāveido harmoniska un pārdomāta, tātad bez dažādām precēm nevar iztikt neviens, Dominika Loro aicina arī iepirkšanos pārvērst par pārdomātu rituālu. Harmoniskas ikdienas pamatā autore uzsver ķermeņa lomu, vienkārša, bet veselīga ēdiena nepieciešamību, prāta “attīrīšanu” no liekās informācijas vai toksiskām attiecībām, turklāt sniedzot arī praktiskus ieteikumus. Šī e-grāmata būs vērtīga lasāmviela tiem, kuri vēlas sākt īstenot pārmaiņas savā ikdienā.

Dzīļu psihoterapeita un daudzu garīgumam un psiholoģijai veltītu grāmatu autora Tomasa Mūra darbs “Rūpēs par dvēseli” pirmo reizi iznāca 1988. gadā un kopš tā laika piedzīvojis neskaitāmus atkārtotus izdevumus un tulkojumus. Tā ir grāmata–ceļojums, kurā autors aicina doties caur grieķu mītu, literatūras un psiholoģijas pasaulēm, lai nonāktu pie paša svarīgākā – katra lasītāja dvēseles. Autors aicina neaizrauties ar normālā, vispārpieņemtā un pieklājīgā sasniegšanu, necensties izskaust visu netīkamo sevī pašā un savā apkārtnē, bet gan pieņemt arī atstumto, noliegto un šķietami lieko, varbūt tieši tur slēpjas lielākās vērtības un skaistākās patiesības. Tomass Mūrs mudina mūs “ļaut dvēselei runāt un atklāties tādai, kāda tā ir, nevis tādai, kādu mēs vēlētos to redzēt”.

Ledusvīrs. Viņa vārdu zina miljoniem cilvēku visā pasaulē. Vims Hofs – vīrs, kuram jau no bērnības patika stāsti, kurš aizmiga sniegā, pusaudža gados aizrāvās ar jogu, budismu, hinduismu, psiholoģiju, dzīvoja skvotā un pievērsās veģetārismam laikos, kad tas bija radikāls lēmums. Grāmatā  “Vima Hofa metode” tās autors vēsta par apzinātiem dzīves lēmumiem, piemēram, atteikšanos iegūt akadēmisko izglītību, lai īstenotu savu pārliecību un dzīves filozofiju, kas ir spējusi aizraut tūkstošiem viņa uzskatu piekritēju. Vims Hofs cenšas iedrošināt, nevis piespiest veikt kādu darbību, parādot, kāda ir kaut nelielu pārmaiņu pozitīvā ietekme uz veselību, darbaspējām, prātu. E-grāmata “Vima Hofa metode” patiks tiem lasītājiem, kuri vēlas riskēt un izkāpt no savas ierastās komforta zonas.

Kaut vairāk cilvēku izlasītu Džeisona Fanga grāmatu “Aptaukošanās kods” un atbrīvotos no mītiem un maldiem par lieko svaru un tā zaudēšanu! Šīs populārzinātniskās grāmatas pamatā ir neapstrīdami un rūpīgi izklāstīti bioloģiski fakti viegli uztveramā valodā. Lasot šo grāmatu, veidojas uz pierādījumiem balstīts liekā svara veidošanās bioloģiskais modelis, kura loģiskā vienkāršība ir neapgāžama. Grāmata ir pietiekami zinātniska, lai pārliecinātu skeptisku zinātnieku, taču ne tik zinātniska, lai tā nebūtu saprotama cilvēkam bez izglītības bioloģijā. Lasītājs šajā grāmatā ne tikai var izprast palielināta svara epidēmijas cēloņus, bet arī uzzināt to, kādus vienkāršus soļus var spert cilvēki ar lieko svaru, lai varētu no tā atbrīvoties uz visiem laikiem.

Šos 6 darbus aicinām iegādāties e-formātā Zvaigzne ABC mājaslapā ar 50 % atlaidi no 1. maija līdz 31. maijam. Katru dienu Zvaigzne ABC e-grāmatu sociālajos kontos Twitter un Instagram iespējams izlasīt citātu no kādas akcijas e-grāmatas. Rūpējieties par sevi kopā ar Zvaigzne ABC e-grāmatām!

Lūdzam ņemt vērā, ka Kindle lasītāji var lejupielādēt ePub e-grāmatu arī Kindle mobi formātā savā Zvaigzne ABC pirkumu kontā.