Maija e-grāmatu akcija ir klāt!

2022-04-30

Ir grāmatas, kuras izklaidē un ir lielisks laika kavēklis, ir grāmatas, kuras iedvesmo un izglīto, un ir grāmatas, kuras jābauda lēni – to valoda ir noslīpēta un meistarīga, šie darbi ne tikai apraksta realitāti, tie rada unikālas literāras pasaules, kas priecē literatūras cienītājus. Maija e-grāmatu atlaižu akcija veltīta grāmatām, kuras lasīt ir tīra bauda.

Šķiet, viens no visbiežāk izmantotajiem citātiem par grāmatām ir Karlosa Ruisa Safona romāna “Vēja ēna” fragments: “Grāmatas ir spoguļi: tajās var redzēt tikai to, kas jau ir tevī pašā.” Šī romāna notikumi sākas 1945. gadā Barselonā, lasītājam iepazīstoties ar desmitgadīgo Danielu Semperi, kuru tēvs aizved uz Aizmirsto Grāmatu Kapsētu. Kā mainīsies Daniela dzīve, sekojot noslēpumainās grāmatas “Vēja ēna” autora Huliana Karakasa rēgam, pārvarot draudzības, mīlestības, nodevības labirintus? Vai viegli būs izšķirt, kuri ir Daniela, bet kuri – Karakasa dzīves notikumi? Varbūt Daniela uzdevums ir ne tikai nosargāt “Vēja ēnas” eksemplāru, bet arī izdzīvot Karakasa dzīvi? Karlosa Ruisa Safona romānā lasītāju gaida brīnišķīgi intelektuāli izaicinājumi, atsauces uz citu autoru daiļradi, spraigs sižets un lieliska valoda. 

Pārsteidzoši virtuozā valodas meistara Alesandro Bariko romāns “Jaunā Līgava” ieved sapnim līdzīgā stāstījumā par kādu turīgu un ekscentrisku ģimeni – Tēvu, Māti, Māsu, Tēvoci, Dēlu un viņu uzticīgo mājkalpotāju Modesto. Par ģimeni, kura baidās no nomiršanas naktī un katru dienu svin pamošanos ar bagātīgām un ilgām brokastīm. Gandrīz netveramais romāna sižets vēstīts, autoram izplūdinot vai pavisam nojaucot robežas starp tēliem, slāņu slāņiem klājot katra individuālo stāstu pāri citiem un pamazām lasītājam atklājot ilgi glabātus vai jau piemirstus šīs ģimenes noslēpumus. Grāmata, kura neatstāj vienaldzīgu – vai nu tā ārkārtīgi patīk, vai kaitina, vai patīk un kaitina vienlaikus.

Kas īsti ir Kristofa Onodibio romāns “Birmiete” – kaislīgs mīlas stāsts, nežēlīga kara apraksts, liekulīgas morāles portretējums, izvirtīgas opija radītas elles piemērs? Ir skaidrs tikai viens – šis patiesi ir romāns, kurā savijas mīlestība, naids, nežēlība, bailes, naudas un ietekmes vara un cīņa par izdzīvošanu un brīvību. Taču vai vienmēr visi stāsti beidzas laimīgi? Un kas vispār ir laime, ja tā prasa upurus? Kristofa Onodibio romāns ”Birmiete” patiks lasītājiem, kurus nebaida skaudras atklāsmes un plaša emociju gamma.

Mārgaretas Atvudas “Liecinieces” ir leģendārā romāna “Kalpones stāsts” turpinājums, taču lasāms arī kā patstāvīgs darbs neatkarīgi no tā, cik labi pārzināt pirmās grāmatas saturu. Šis romāns brīžiem ir kā spēriens pakrūtē, tas liek domāt, spriest un just. Tā ir atgriešanās Gileādā – teocentriskā, totalitārā valstī, kurā sievietes nedrīkst ieņemt amatus, rīkoties ar naudu un pat mācēt lasīt. Tomēr pēc romāna nosaukuma jau noprotams, ka tieši sievietes būs tās, kuras liecinās, apsūdzēs un atklās gan savus, gan svešus noslēpumus. Agnese un Beka stāstīs par to, kā jūtas meitenes, kurām jāizaug šādā sabiedrībā. Kanādā dzīvojošā Deizija uzzinās, ka patiesībā viņas saikne ar Gileādu ir daudz dziļāka, nekā viņa jebkad būtu iedomājusies. Iespējams, ka Tantes Lidijas balss ir pati neviennozīmīgākā, jo uzdod visai neērtus jautājumus. Kā jūtas sieviete, kura izvēlas sadarboties ar šādu režīmu? Vai mērķis attaisno līdzekļus? Vai iespējama grēku izpirkšana? Ja jā, tad kāda būs izpirkšanas cena? Un kādi būtu mūsu lēmumi, ja mēs nonāktu Gileādai līdzīgā vietā?

Norvēģu rakstnieka Pēra Petersona romānu “Vīrieši manā situācijā” var dēvēt par darbu, kas būtu jāizlasa katram vīrietim, lai nebaidītos sajust emocijas, un katrai sievietei, lai saprastu, ka arī vīrieši raud un mēdz būt apjukuši. Arvids Jensens nebija domājis, ka kādā dienā viņš vairs nedzīvos kopā ar sievu un viņu trim meitām. Viņš arī negaidīja, ka kādā dienā saņems zvanu no bijušās sievas, kurai ir nepieciešama palīdzība, bet viņa nezina, kur atrodas. Kā Arvidam rast iekšējo mieru un jēgu dzīvei, kad ikdiena šķiet sabrūkam kā kāršu namiņš? Un kā palīdzēt vecākajai meitai, kad trauksme ir spēcīgāka par dzīvotgribu? Romāns “Vīrieši manā situācijā” ir vienlaikus maigs un nežēlīgs, poētisks un strups, taču lasītājus neatstāj vienaldzīgus.

Neparastajā Greguāra Delakūra romānā “Sieviete, kura nenovecoja” reālistisku notikumu gaitu aptur neparasta anomālija, proti, stāsta galvenā varone Betija pārstāj novecot. Līdz sāpīgumam skaudros salīdzinājumos autors liek ļauties pārdomām par mūžīgās jaunības nozīmi. Vai sabiedrībā tās nozīme nav pārvērtēta? Ko līdz mātes jaunības caurstrāvotā fotogrāfija, ja pašas mātes sen vairs nav līdzās? Ko līdz jauneklīgs pašas izskats, ja tā dēļ pametis mīļotais vīrs? Ko līdz izmisīgi pūliņi ķirurģiski noturēt jaunības ilūziju sejas vaibstos, ja cilvēku, ar kuru vēlies kopā novecot, šādu vaibstu nedzīvums atbaida? Stāsts par mīlestību un novecošanas skaistumu.

Šos 6 darbus aicinām iegādāties e-formātā Zvaigzne ABC mājaslapā ar 50 % atlaidi no 1. maija līdz 31. maijam. Katru dienu Zvaigzne ABC e-grāmatu sociālajos kontos Twitter un Instagram iespējams izlasīt citātu no kādas akcijas e-grāmatas. Patīkamu lasīšanu kopā ar Zvaigzne ABC e-grāmatām!

Lūdzam ņemt vērā, ka Kindle lasītāji var lejupielādēt ePub e-grāmatu arī Kindle mobi formātā savā Zvaigzne ABC pirkumu kontā.