Oktobra e-grāmatu akcija ir klāt!

2020-09-30

Rudens ir ļoti krāsains gadalaiks – lapu dzeltenais, oranžais, sarkanais un rudens ogas dārgakmeņu nokrāsās, pelēkie mākoņi, kas mijas ar zeltainiem saules stariem, un raibie lietussargi, kas uzplaukst ielās lietus laikā. Rudens iedvesmoti, oktobra e-grāmatu atlaižu akcijā piedāvājam sešas e-grāmatas ar “krāsainiem” nosaukumiem. Kura būs jūsu mīļākā krāsa šomēnes?

Romāns “Sarkanā adrešu grāmatiņa” ir zviedru rakstnieces Sofijas Lundberijas gudri izstāstīts stāsts par cilvēka mūžu, dzīves pavērsieniem, par vecumu un to, cik svarīgi un “dzīvi veidojoši” ir mūža garumā sastaptie cilvēki. Dorisai ir deviņdesmit seši gadi, viņa jau ir pašā dzīves nogalē, taču vērtīgākais, kas viņai pieder, ir sarkana grāmatiņa, kurā ierakstīti visi sastaptie cilvēki. Šie cilvēki teju visi jau ir miruši, tomēr atmiņas, kas par tiem saglabājušās, ir svarīgākas. Šī grāmata, iespējams, liks paraudzīties uz vecu un it kā neko nevarošu cilvēku ar pavisam citādu skatu.

Tie, kuri jau ir iecienījuši TR Notāra rakstības stilu, lasot romānu “Pelēkzils uz rozā” , nebūs vīlušies – autora valoda joprojām ir spridzīgi asprātīga, ironiska un pārsteidzoša. Romāna galvu reibinošie galvenie notikumi risinās kādā meža mājiņā, kurā dzīvo Lielā Pētera līgavas Ilzītes māte. Izrādās, ir pazudis Ilzītes onkulis, aiz sevis atstādams pavisam aizdomīgi dūcošu kasti un aprēķiniem pilnas kladītes... Negaidīti par onkuļa–zinātnieka gaitām ieinteresējas pavisam aizdomīga, latviešu mēlē nerunājoša bruņota vienība. Ko viņi patiesībā meklē? Vai atradīs?

Kāpēc Roberta Galbraita ceturtais romāns par Kormorana Straika un Robinas Ellakotas izmeklētajiem noziegumiem saucas “Baltā nāve” ? Kā romānā saka Torkvils: “Tie nāves baltie nespēj izdzīvot.” Nespēj izdzīvot Kinvara, kurai ir deviņi zirgi, bet nav savu iztikas līdzekļu. Nespēj izdzīvot šantažētais ministrs Čizvels, kurš pieradis skaldīt un valdīt. Nespēj izdzīvot arī Rafaels – melnā avs, kuru atstumj paša ģimene. “Baltā nāve” šķiet uzglūnam ikvienam no augstdzimušiem britu parlamenta deputātiem līdz radikālu ideju pārņemtām jaunietēm drūmos tirgus nostūros. Arī Straika un Ellakotas attiecības šķiet nāvējošas... Roberts Galbraits meistarīgi savij abu privātdetektīvu attiecības uz britu augstākās sabiedrības krāšņuma un posta fona, lai lasītājiem ne tikai atklātu aizraujoši izstāstītu kriminālromānu, bet arī vestu kultūrvēsturiskā ekskursijā.

Valda Rūmnieka grāmatā “Zaļais gredzens” izlasāmi trīs garstāsti ar fantastisku ievirzi. Katrā no tiem autors spēlējas ar laika ritējuma tēmu. Kas notiks, ja mūsdienu cilvēks pēkšņi nonāks simt gadu senā pagātnē? No kurienes uz Mēness uzradies klintī iekalts uzraksts “Samuel Jackson. 1826.4.VI”? Kas ir cilvēks ar caurspīdīgo ādu, kurš sauc sevi par Krišu un runā tautasdziesmu vārdiem? Bieži vien fantastikas žanra rakstnieki biedē lasītājus ar šaušalīgām nākotnes vai alternatīvās tagadnes versijām, kurās jāsastopas ar tehnoloģiju radītajām sekām, ar vardarbību un izmisumu, taču šie stāsti ir pavisam citādi. Stāstu krājums “Zaļais gredzens” rāda gaišu pasauli, kurā noklīdušais atrod ceļu mājās, paverdzinātais tiek atbrīvots un labais vienmēr uzvar. Tā ir pasaule, kurā kopš 2040. gada Gaiziņā darbojas Mēness novērošanas stacija, jo Vispasaules kosmiskā padome nolēma, ka tieši Latvija uzņemsies rūpes par Mēnesi. Vai šī nav skaista nākotne?

Melnais Briedis nes savu vārdu jau ceturtajā paaudzē, un tāpat kā viņa senči, arī viņš ir dziednieks. Viņš dzīvo pasaulē, kurā par sievas apņemšanu meitenes tēvam var piesolīt “četrus zirgus – divus jaunus un vēl divus nepavisam ne vecus”, bet vīrs, kurš ir nogalinājis ienaidnieku, to vairs nedrīkst aiztikt, jo “viņš jau ir iemantojis godu par savu veikumu”. Džona G. Neiharta e-grāmata “Runā Melnais Briedis. Indiāņu šamaņa vīzijas” nav tikai kāda dziednieka dzīvesstāsts, bet gan stāsts par tautu, tās identitāti, reliģiju un kariem. Autoru ar Melno Briedi saista teju neaprakstāma tuvība, turklāt Neiharts iegūst jaunu “es”, jo Melnais Briedis pieņem Neihartu kā dēlu un dod viņam vārdu Liesmojošā Varavīksne. Senie laiki un šķietami neparastie notikumi atdzīvojas ik teikumā, ko Džons G. Neiharts ir nodevis lasītājiem.

E-grāmata “Zilie jūras vērši” ir latviešu autoru fantāzijas un fantastikas stāstu krājums, kurā uzzināsiet ne tikai to, kas ir šie zilie jūras vērši, bet arī to, vai Saeimā tiešām ieperinājušies citplanētieši, ar ko nodarbojas SIA “Harons”, kas spokojas Torņakalna baznīcā, un kā vislabāk uzsākt biznesu ar laika mašīnas palīdzību. Stāstu autoru fantāzijas lidojums aizvedīs lasītājus gan kosmosa dzīlēs, gan pagātnē, gan vairākās iespējamajās nākotnes versijās. Krājumu veido divdesmit stāsti, kas ieguva atzinību otrajā fantāzijas un fantastikas stāstu konkursā “Sapņu laiks”.

Šos 6 darbus aicinām iegādāties e-formātā Zvaigzne ABC mājaslapā ar 50 % atlaidi no 1. oktobra līdz 31. oktobrim. Katru dienu Zvaigzne ABC e-grāmatu sociālo tīklu kontos Twitter un Instagram iespējams izlasīt citātu no kādas akcijas e-grāmatas. Krāsosim ikdienu košāku kopā ar Zvaigzne ABC e-grāmatām!

Lūdzam ņemt vērā, ka Kindle lasītāji var lejupielādēt ePub e-grāmatu arī Kindle mobi formātā savā Zvaigzne ABC pirkumu kontā.