Augusta e-grāmatu akcija ir klāt!

2020-07-31

Jūnijā piedāvājām e-grāmatas par tālām pasaules valstīm, jūlijā izpētījām cilvēku prātu tumšākās dzīles, lasot kriminālromānus, savukārt augustā aicinām ceļot laikā! Augusta e-grāmatu atlaižu akcijā šoreiz ir 6 darbi, kuri aizvedīs lasītājus pagātnē – gan uz 17. gadsimta Alsungas novadu, gan uz 19. un 20. gadsimtu mijas Vīni, gan uz Otrā pasaules kara laika koncentrācijas nometni. Kur dosieties jūs?

Tālivalža Margēviča dokumentāli vēsturiskā romāna "Zirgu gaļas pārdevējs" saturu var raksturot ar galvenā varoņa Pētera drauga sievas vārdiem – “es to uztveru kā stāstu par vienkārša latvieša cenšanos izdzīvot pie dažādām varām un dažādos apstākļos”. Notikumi jaunībā, mīļotās meitenes zaudējums, sūrie dzīves apstākļi – tā visa ietekmē Pēteris, vēl tikai padsmitgadnieks būdams, pievienojas sociāldemokrātiskajai strādnieku kustībai. Šis solis spēcīgi ietekmējis Pētera turpmākās gaitas un satiktos ļaudis (starp tiem ir pat Staļins!). Centrālcietums, katorga Sibīrijā, dzīve uz brīvām kājām, emigrēšana uz Beļģiju, uz Lielbritāniju, uz ASV, atgriešanās dzimtenē, kā arī augsti amati gan Krievijā, gan jaundibinātajā Latvijas Republikā – tie ir tikai daži pieturas punkti Pētera raibajā un garajā mūžā. Romānu papildina fotoattēli, kuri ilustrē aprakstītos notikumus, to norises vietas un cilvēkus.

Ūlofs Palme. Zviedrijas premjerministrs. Vieni viņu dēvēja par Zviedrijas Hitleru. Citi viņā redzēja komunistu un VDK aģentu. Bet vēl citiem viņš bija taisnības, vienlīdzības un labklājības simbols. Viņš pats jaunībā kopā ar draugiem nodeva asinis, lai vāktu naudu cīņai pret aperteīdu Dienvidāfrikā. Naids pret Zviedrijas premjerministru mijās ar dedzīgu pielūgsmi, un viņa apbrīnotāju bija tikpat daudz cik pretinieku. Kurš viņu patiesībā nogalināja vai kas pasūtīja viņa slepkavību? Jāns Stoklasa e-grāmatā "Vīrs, kurš spēlējās ar uguni" , izmantojot populārā žurnālista un rakstnieka Stīga Lārsona savāktos arhīva materiālus un iesāktos pētījumus, turpina uzdot jautājumus un meklēt iespējamās atbildes slepkavībā, kas uz mūžīgiem laikiem palikusi kā pretrunīgāk vērtētā Zviedrijas kriminālizmeklēšana.

Daces Priedes teju biogrāfiskais romāns "Kur sarkanas ogas auga" vēstī par vēsturisku personāžu – muižnieku Ulrihu fon Šverinu, kurš 17. gadsimtā samērā īsu laiku pārvaldīja Alsungas jeb Alšvangas novadu. Pēc tēva nāves kopā ar sievu un bērniem jaunais muižkungs atgriežas savā dzimtajā Alšvangā un uzsāk neredzētas reformas visās jomās, sākot ar ticības jautājumiem līdz pat iespaidīgiem būvdarbiem. Alšvanga kļūst par visas Kurzemes hercogistes katoļu centru. Sievas Barbaras mudināts, viņš saviem sekotājiem, ko tautā sāk saukt par suitiem, piedāvā valkāt krāšņus tērpus, ko mūsdienās mēs labi atpazīstam kā suitu tautastērpus. Grāmata ir ne vien aizraujoša lasāmviela ar negaidītiem sižeta pavērsieniem, bet arī uzticams vēsturisks vēstījums par 17. gadsimta Alsungas apkārtni ar bagātīgu atsauču un komentāru sadaļu.

Reiz kādā viesnīcā satikās Mīlestība un Nāve. Abām bija savi plāni par cilvēkiem, kas tovakar tur atradās. Tā sākas Rodikas Dēnertes romāns "Zahera viesnīca" , kura apakšvirsraksts vēsta, ka šis ir romāns par kārdinājumu. Izrādās, ka kārdināt var gan Mīlestība, gan arī Nāve. Romāns iepazīstinās lasītājus ar 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma Vīni. Atentāti pret monarhiem un troņmantiniekiem, revolūcijas, jūgendstila, atonālās mūzikas, psihoanalīzes un kafejnīcu literatūras uzplaukums – tas viss veidos skatuvi, uz kuras romāna varoņi izspēlēs savas dzīves. Kāds izvēlēsies Mīlestību, citu tomēr vairāk valdzinās Nāve.

Vai esat domājuši, ko jūs katrs būtu gatavi upurēt, lai atgūtu brīvību, satiktu tuviniekus, apskautu iemīļoto vai vienkārši dabūtu ēdienu? Vai jūs varētu noliegt savu ticību, reliģiju un saknes? Un ko darīt, ja vienīgais maksāšanas līdzeklis par vietu vilcienā vai nodzītu kleperi ir rubīni un dimanti? Heteres Morisas debijas romāns "Aušvicas tetovētājs" ir sarakstīts, balstoties uz autores sarunām trīs gadu garumā ar holokaustu pārdzīvojušo Lali, kura drosme, attapība, zināšanas un neapsīkstoša vēlme izturēt necilvēciskos apstākļus Aušvicas nāves nometnē tomēr vainagojās ar brīvības elpu līdzās iemīļotajai meitenei Gitai. Otrā pasaules kara šausmas un sāpes "Aušvicas tetovētājā" šķiet teju vai klātesošas, jo vēsturiskie notikumi šeit attēloti uz divu jaunu cilvēku izpostītās jaunības fona.

Somu autora Tommi Kinnunena romāns "Četru ceļu krustojums" ir lielisks, smeldzīgs līdz sirds dziļumiem, izjusti tēlains un paģēroši skarbs. Kā Somijas klimats un kā laikmets, kurā dzīvo, izdzīvo, mīl, ienīst, cieš, raud, smej, piedod un turpina dzīvot četri grāmatas varoņi. Dzimta, kurā sievietes vēlas iet savu ceļu, mīlēt, bet vēl vairāk – saņemt pretmīlu un pieskārienu. Saime, kurā dēliem un vīriem nav ļauts raudāt, bet viņu dvēseli nodod tukšs skats pa logu un pagrabā iekasītie burti, kas veido vārdus "Es vairs nespēju". "Četru ceļu krustojums" ir izcils debijas romāns, kurā valsts vēsture, politika, sociālā dzīve un nerakstītie likumi paveras caur vienas dzimtas pieredzēto gadsimta garumā.

Šos 6 darbus aicinām iegādāties e-formātā Zvaigzne ABC mājaslapā ar 50 % atlaidi no 1. augusta līdz 31. augustam. Katru dienu Zvaigzne ABC e-grāmatu sociālo tīklu kontos  Twitter un  Instagram iespējams izlasīt citātu no kādas akcijas e-grāmatas. Ceļojiet pagātnē kopā ar Zvaigzne ABC e-grāmatām!

Lūdzam ņemt vērā, ka Kindle lasītāji var lejupielādēt ePub e-grāmatu arī Kindle mobi formātā savā Zvaigzne ABC pirkumu kontā.