Ilze Lipska: Maks Bārnets, Džorijs Džons "Divi negantnieki"

2016-02-01

Mans otrās klases skolnieks ir atklājis Gregu. Diemžēl pēc autora viesošanās Latvijā, bet gan jau varbūt vēl kādreiz viņš atbrauks, jo paskat - kā bērni lasa viņa grāmatas! Neskatoties uz to, ka "tantes runā", mūsdienās jau bērni nelasot.

Ziemassvētku vecītis mūsmājās zem eglītes bija atstājis pirmās divas grāmatas. Protams, tagad mammai jāmeklē visas pārējās, kopā veselas 10. Pirmajā brīdī šķita, ka arī šo grāmatu ir sarakstījis Kinnijs, bet nē, izrādās, viņš tikai to iesaka kā jautrības un blēņu dubultporcijas devu.

Maks Bārnets un Džorijs Džons "Divi negantnieki" .

Jā, var jau būt, ka es esmu iekšēji nodomājusi - kas gan te tik aizraujošs, bet tad ātri sevi aprāju, atgādinot, ka savā laikā biju sajūsmā, kad tēvs man pirka Donalda Daka komiksus. Arī tos tagad apskatoties, šķiet - kas tas par sviestu. Ai, nē, nepārprotiet - šīs grāmatas man šķiet daudz, daudz labākas par tiem komiksiem. Bet redz kā, es savlaik lasīju Darelu un komiksus, tātad uztraukumam par to, ka Darels varētu šķist neinteresants pēc visiem Poteriem un Gregiem, nav pamata.

Iedomājieties, es kā iesāku vakarā palasīt - ar domu, iemetīšu tik aci, lai zinātu, kas tur notiek, un stunda paskrēja nemanot. Ar piespiešanos liku iet gulēt, lai vismaz pie 4 stundas caura miega tiktu. Grāmata ir sarakstīta ļoti labā valodā, lasās tik viegli un nepiespiesti, un visi dialogi šķiet tik dzīvi. Viss stāsts ir par Mailsu, kurš pārceļas uz Garlaikieleju, palaidnis, kuram nu ir jauna vieta, kur iegūt reputāciju, un viņš, protams, grib būt pirmais. Tik.... viens palaidnis jau viņam priekšā ir. Un piedzīvojumi var sākties. Kopumā visam cauri mirdz draudzība un cilvēcība kā vērtība, bet vispār - kas vainas grāmatām par blēņām. Lai paceļ roku tas, kurš tādas bērnībā nav darījis. :)

Forši, ka cilvēki raksta grāmatas, kuras bērniem ļoti patīk lasīt.

http://www.gramatplaukts.lv