Aktualitātes

Eleanora Olifanta ir klāt!

“Lasīt šo romānu ir patiess baudījums. Lūkojoties no Eleanoras skatpunkta, vērojam pasauli kā izklaides parka greizajos spoguļos, un rodas vēlme pārskatīt līdzšinējo pasaules uztveri.

Foto ceļojums uz Dziesmu svētku dzimteni

Ražīgā rakstniece un latviešu vēstures pētniece Inguna Bauere šogad sarakstījusi jaunu darbu – biogrāfisku romānu “Palieku tev uzticams. Juris Neikens” par izcilo kultūras un sabiedrisko darbinieku Juri Neikenu, mācītāju un mūsu Dziesmu svētku tēvu.

Maijas Pohodņevas un Modra Pelša grāmatas "Prāgas pastkartes" atvēršanas svētki notiks 20. jūnijā

Tikko iznākušā trillera “Prāgas pastkartes” notikumu rēbuss ir tiklab aizraujošs, cik šokējošs.

Izdots otrs Aivara Kļavja vēsturiskais romāns jauniešiem

Rakstnieks un žurnālists Aivars Kļavis (1953), kura trāpīgā, asredzīgā proza lasītāju atsaucību gūst jau vairākus gadu desmitus, pirms nepilna pusgada pārsteidza ar debiju gluži jaunā ampluā – ar romānu “Melnais akmens” aizsākot vēsturisku romānu triloģiju jauniešiem, kurai dots nosaukums “Ceļš uz nezināmo zemi”.

Grāmata par Adizes metodi iznāk latviski!

Latviešu valodā pirmo reizi izdota profesora Ichaka Kalderona Adizesa, Dr. phil. grāmata “Prasmīga pārmaiņu vadība”.

Ingunas Baueres jaunais romāns “Palieku tev uzticams. Juris Neikens”

Tikko iznākušā romāna ievadā rakstniece ierakstījusi trīs veltījumus: tēvzemes simtgadei; latviešiem, kuri nepadodas; patriotiem, kuri mīl nevis tāpēc, ka viņiem ko dod, bet tāpēc, lai dāvātu paši.

E-grāmatu TOP 10, 2018. gada maijs

Kad aizvadīts ir ļoti saulains un silts maijs, ir laiks atskatīties uz Zvaigzne ABC populārākajām e-grāmatām pagājušajā mēnesī. Tiesa, e-grāmatām un lasīšanai nācies “sacensties” ar sportiskām aktivitātēm, dārza darbiem, eksāmenu un skolas noslēguma darbiem, taču apkopojums par top 10 darbiem liecina par to, ka lasīti ir gan maija e-grāmatu akcijas darbi, gan jaunākās e-grāmatas.

Žanrā tikai meitenes jeb Latviešu detektīvromāna aktualitātes Rīgas Centrālajā bibliotēkā 7. jūnijā

Detektīvromāns ir viens no tiem literārajiem žanriem, kas piesaista visdažādāko lasītāju uzmanību tā daudzo variāciju dēļ – komiskais detektīvs, romantiskais detektīvs, spriedzes romāns – sev piemērotu lasāmvielu šinī žanrā var atrast teju jebkurš.

Jusi Adlers-Olsens “Bez robežām”

Tikko latviešu valodā iznācis sestais dāņu rakstnieka Jusi Adlera-Olsena romāns par Q nodaļu – reiz neatklāto noziegumu atkārtotas izmeklēšanas nodaļu, kurā darbojas supertalantīgi izmeklētāji.

Pasaka kosmosā turpinās

Kad 2012. gadā pasauli saviļņoja jaunās, tolaik tikai 28 gadus vecās amerikāņu rakstnieces Merisas Meijeres debijas romāns “Sindera” – pirmā daļa iecerētajā četru romānu ciklā “Mēness hronikas”, lasītāju atsaucība un kritikas atzinība šķita solām sērijai izcilus panākumus.