Romāns dzīvespriekam – “Pareizs laiks”

2022-12-09

Piejūras pilsētu literārās akadēmijas dalībniece, Liepājas puses rakstniece Gunita Lagzdiņa sagaidījusi iznākam savu ceturto grāmatu – romānu “Pareizs laiks” .

“Pareizs laiks” ir Gunitas Lagzdiņas otrais romāns. Debijas romāns “Lāde vaļā” dienasgaismu ieraudzīja 2020. gadā kā Apgāda Zvaigzne ABC romantisko romānu konkursa laureāts. Pirms tam pie lasītājiem nonākuši stāstu krājumi “Spēlītes” (2017.) un “Ieraudzīt varavīksni” (2019.), kurus izdeva izdevniecība “Latvijas Mediji”.

Vaicāta, par ko ir jaunais romāns, Gunita atbild: “Par attiecībām. Par draudzību, mīlestību un nodevību. Par morāli un ētiku. Par laimes meklējumiem un sapņiem. Par izvēlēm, ar kurām saskaramies teju katrs.” Sižetu autore piesaka šādi: “Romāna galvenā varone Terēze pēc padsmit gadu laimes meklējumiem ārzemēs atgriežas Latvijā, lai kārtējo reizi visu sāktu no sākuma. Viņas jaunākajai māsai Gundegai dzīvē nav gājis viegli, tomēr beidzot viss šķiet nokārtojies – ir lielisks vīrs, pārtikusi dzīve un gaidāms pirmdzimtais. Arī Terēze sapņo par normālu ģimeni, taču karmas grābeklis nemitīgi piespēlē nepareizos vīriešus. Vai šoreiz viss izdosies vai sagaida kārtējais belziens pa pieri? Un kas ir labāk – turēties pie saviem principiem līdz galam un būt vienai un vientuļai vai nodot tos un samierināties ar laimes druskām no citu galda?”

Grāmatas redaktore Bārbala Simsone: “Laikā, kad ziņu virsrakstos lasāms tik daudz satraucošas un drūmas informācijas, literatūra, kas spēj sniegt gaišāku skatu uz dzīvi, ir nepieciešama kā svaiga gaisa malks. Gunitas Lagzdiņas “Pareizs laiks” ir romāns, kas ar vieglumu un humoru vēsta par mūžam aktuālo attiecību tēmu, vienlaikus izklaidējot un liekot padomāt arī par būtiskiem jautājumiem. Gunitas dzirkstošā, asprātīgā valoda ļauj šo stāstu izbaudīt kā vēsa šampanieša glāzi.”

Pieejama arī e-grāmata.

Iesaki draugiem