E-grāmatu TOP 10, 2018. gada aprīlis

2018-05-07

Pelēko, ieilgušo ziemas periodu aprīlī strauji nomainīja jauks laiks, tāpēc ne vienam vien e-grāmatu lasītājam ierastajai aktivitātei klāt piepulcējās pastaigas, aktīva sportošana, brīvdienu pasākumi brīvā dabā ar draugiem. Tiesa, tas nemazina mūsu vēlēšanos aplūkot, kuri tad ir bijuši Zvaigzne ABC e-grāmatu lasītāju iecienītākie darbi aprīlī.

1. vieta
2. vieta
3. vieta
4. vieta
5. vieta
6. vieta
7. vieta
8. vieta
9. vieta

10. vieta

Strauji jo strauji mēneša laikā no desmitās vietas uz godpilno pirmo vietu nokļuva e-grāmata "Zīdtārpiņš" , kura autors Roberts Galbraits ir slavenās Harija Potera romānu sērijas rakstnieces Dž. K. Roulingas literārais pseidonīms. Iespējams, ka daudzi e-grāmatu lasītāji Galbraita vārdu iegaumēja, izlasot rudenī iznākušo darbu "Dzeguzes sauciens", kurā iepazinām kolorīto pāri detektīvu Kormoranu Straiku un viņa izcilo asistenti Robinu Ellakotu. Jaunajā darbā Straika uzdevums ir atrisināt rakstnieka Ouena Kvaina pazušanu, turklāt izrādās, ka Kvainam ir gana daudz paziņu, kuri vēlētos viņa nāvi. Spraigs sižets un lielisks literārais baudījums savijas darbā, kuru novērtēs arī tulkotājas Silvijas Brices talanta cienītāji.

Aprīļa e-grāmatu topa 2. vietu ieņem Terēzes Annas Fauleres sarakstītā "Zelda" , kas bija mēneša biogrāfisko darbu akcijas piedāvājumā. Romānā par Zeldu Ficdžeraldi autore centusies sniegt savu interpretāciju par vienu no pagājušā gadsimta ievērojamākajiem pāriem: rakstnieku F. S. Ficdžeraldu un viņa sievu, viņus vienojošo kaisli, ballīšu virpuļiem, izmisuma brīžiem un cīņu ar iekšējiem dēmoniem.

Interesanti atzīmēt, ka tūlīt nākamajā vietā ir Frederika Beigbedera sarakstītais darbs "Ūna un Selindžers" , kas arī tika piedāvāts aprīļa e-grāmatu akcijā un vēsta par citu rakstnieku un viņa mīļoto meiteni. Otrais pasaules karš, traģika un vienlaikus vēlme baudīt dzīvi un jaunību, cerības un to zaudēšana caurvij Ūnas un jaunā rakstnieka Selindžera attiecības, taču lasītāju nepamet atgādinājums, ka mīlestība nekad nav apstājusies grūtību priekšā.

Pēc godalgotā trijnieka seko "Slāpes" - skarbs, šausminošs Jū Nesbē darbs, kuru atzinīgi novērtējuši trilleru cienītāji. Slavenajam izmeklētājam Harijam Holam ir jāuzņemas kārtējā lieta, kurā sākotnēji šķiet vairāk pēdu jaukšanas nekā iespējamie pavedieni, tomēr viņa intuīcija, asais prāts un pieredze lieti noder, lai meistarīgi atrisinātu arī šīs slepkavības.

Aprīļa e-grāmatu topā 5. vietu ieņem Karīnas Račko otrais romāns "Debesis pelnos" . Kaisle un teju vai neiespējamas attiecības virmo no katras grāmatas lappuses, apliecinot, ka latviešu lasītāji joprojām ir iecienījuši erotisko literatūru.

Lūsindas Railijas e-grāmata "Pērļu māsa. Seses stāsts" ieņem aprīļa populārāko darbu 6. vietu. Šis ir jau ceturtais darbs autores aizsāktajā "Septiņu māsu" ciklā, kas vēsta par miljardiera Pā Solta adoptētajām meitām. Šajā stāstā Sese dodas no Anglijas uz Austrāliju, lai visbeidzot rastu sirdsmieru un dzīves piepildījumu.

Kāds izskatās un kā uzvedas laimīgs cilvēks? Vai dažkārt mēs neapskaužam cilvēkus, kurus uzskatām par laimīgiem, lai gan sirds dziļumos saprotam, ka aiz rūpīgi slēptas ikdienas veiksmes maskas var atrasties pagātnes noslēpumi? Aprīlī e-grāmatu topā 7. vietu ieņem Džesikas Nollas debijas romāns "Laimīgā meitene" , kurā lasītājiem vēlreiz nākas pārdomāt, kas īsti var slēpties zem vārda "laimīgs".

Skandināvijas rakstnieku spēju veidot aizraujošus detektīvstāstus apliecina arī Kamillas Grebes darba "Ledus zem viņas kājām" atrašanās topa 8. vietā. Lasot šo e-grāmatu, nepamet sajūta, ka tieši detektīvromāni ir vislabāk piemēroti, lai vienā lappusē satiktos mīlestība un ienaids.

Starp jaunākajām e-grāmatām 9. vietu ieņem vēl kāds no biogrāfisko e-grāmatu akcijas darbiem - Linnas Ullmannas grāmata "Trauksmainie" . Sākotnēji šis darbs esot bijis iecerēts kā kopsadarbība ar tēvu, taču galarezultātā tapis emocionāls vēstījums par attiecībām, mīlestību, ziedošanos, ilgām un piedošanu.

Savukārt aprīļa e-grāmatu topu noslēdz Aizeka Azimova izcilais zinātniskās fantastikas darbs "Fonds un Impērija" . Tajā lasītāji var sekot līdzi Hari Seldona nākotnes pareģojumam. Vai cilvēku griba izrādīsies spēcīgāka par verdzisku bezierunu pakļaušanos? Lasot Azimova "Fonda" sērijas, lasītāju nepametīs sajūta, ka 1951. gadā sarakstītajos darbos ir atziņas, kas ir aktuālas 21. gadsimtā dzīvojošajiem, ja nevēlamies piedzīvot kļūdas, kas apdraud cilvēces eksistenci tāltālā nākotnē.

Maijs ir sācies ar jauno e-grāmatu akciju, kurā piedāvātie autoru debijas romāni noteikti spēs ietekmēt arī mēneša topa rezultātus. Jūnija sākumā lūkosimies, kādi darbi piesaistījuši lasītāju uzmanību šajā mēnesī, tāpēc atgādinām, ka visērtāk par dažādiem e-grāmatu jaunumiem ir iespējams uzzināt mūsu sociālo tīklu kontos @eGramatasRuna (Twitter) un @izvaigzne_insta (Instagram). Lai ikvienam ir pavasarīgi jauki brīži kopā ar e-grāmatām!

E-grāmatas var iegādāties
www.zvaigzne.lv

Apple iBooks

2018. gada marta e-grāmatu TOP10 skaties šeit.

Iesaki draugiem