Burvīgs vasaras brīvlaika stāsts – “Raibi labā nometne”

2022-07-21

Ir pieaugušo rakstnieki, kam brīnišķīgi padodas arī bērnu grāmatas, – un Dzintars Tilaks ir viens no viņiem.

Tilaks tik labi saprot puiku un meiteņu blēņas un nopietnību, ka katra viņa grāmata kļūst par notikumu lasošo bērnu un pusaudžu auditorijā. Viņa radītie jaunie cilvēki dzīvo tepat Latvijā un sastopas ar visiem zināmām un saprotamām ikdienas dzīves parādībām, tomēr Dzintars Tilaks prot šos ikdienišķos notikumus izstāstīt tik interesanti, ka viņa lasītāju skaits augtin aug.

Jaunā grāmata “Raibi labā nometne” stāsta par divām ļoti piesātinātām nedēļām, kuras padsmitnieki no visas Latvijas pavada vasaras nometnē Viļakā. Kā saka rakstnieks, katra vasaras nometne var būt īpaša un atmiņās paliekoša. Iespējams, arī bērnu vecāki paši atceras kādu lielisku nometni savā bērnībā un tieši tāpēc sūta bērnus atpūsties tālu no mājām.

“Vecāku izraudzītā nometne nesola neko aizraujošu, tā sākumā šķiet Mikam no Rīgas. Viņš ir nolēmis nepiedalīties. Nekur. Taču drīz Miks iepazīstas ar jelgavnieku Reini un… tad tik sākas! Nē, ne jau blēņas, zēni ir noskaņoti visai lietišķi. Tomēr jau no pirmās dienas viņus burtiski pievelk visdažādākie pārbaudījumi, izaicinājumi un ļoti pretrunīgas attiecības ar meitenēm. Tas nebūtu nekas salīdzinājumā ar kaut ko pavisam traku (es nedrīkstu to atklāt!) ko viņiem nākas piedzīvot. Arī pēc satikšanās ar to (ko tāpat nedrīkstu atklāt!), viss priekšstats par garlaicīgu nometni Viļakas pusē sagriežas ar kājām gaisā,” ¬– tā par jauno grāmatu saka Dzintars Tilaks.

Jāpiebilst, ka “Raibi labā nometne” tiešām ir jauku un ļoti iespējamu piedzīvojumu pilna, sirsnīga un ar smaidu lasāma grāmata, kuru slepenībā (visdrīzāk) izlasīs arī vecāki. Bērni pēc Tilaka grāmatu lasīšanas bieži saka: “Es arī gribu tādus piedzīvojumus!” – un grāmatas lasīšana ir lieliska iespēja padarīt savu vasaru interesantāku. Kas zina, varbūt grāmata noder kā iedvesmas avots arī pašiem piedzīvot ko neparastu?

Šī ir Dzintara Tilaka deviņpadsmitā grāmata un viena no astoņām, kas adresēta čaklajiem skolas vecuma lasītājiem.

Pieejama arī e-grāmata.

Autora ilustrācijas.

Iesaki draugiem