Vecmātes Ainas Mejas ceļvedis dzemdībām

2020-11-23

Latviešu valodā ir izdota unikāla grāmata “Vecmātes Ainas Mejas ceļvedis dzemdībām”.

Grāmatas autore, sertificēta vecmāte Aina Meja Geskina jau kopš 20. gs. 70. gadiem izglīto sabiedrību par dabisku dzemdību nozīmību, kā arī pati ir dzemdību centra dibinātāja un vadītāja. Par savu ieguldījumu nozarē Aina Meja ir saņēmusi vairākus ļoti nozīmīgus apbalvojumus, tostarp Right Livelihood Award, ko dēvē par alternatīvo Nobela balvu.

Mājdzemdību vecmāte Rudīte Brūvere : “Šī patiesi ir rokasgrāmata dziļai izpratnei par dzemdību psihosomatiku – dvēseles un ķermeņa mijiedarbību ‒, kam dzemdību procesā ir atslēgas funkcija. Izlasījušas šo grāmatu, sievietes labāk izpratīs dzemdības, nojautīs, kas viņas tajās sagaida, un varēs atbilstoši sagatavoties. Vissvarīgākais ‒ šī grāmata palīdz atbrīvoties no bailēm no dzemdībām.”

Aina Meja Geskina aicina uzzināt, kādas ir patiesās sievietes ķermeņa spējas, dzemdējot bērnu, un kā tās var darboties kopā ar efektīvākajām modernās dzemdniecības tehnoloģijām. Viņa detalizēti izstāsta, kādēļ ap sievietes ķermeņa norisēm dzemdībās ir tik daudz noslēpumainības, kāpēc ir tik daudz interpretāciju par to, kas ir drošas vai nedrošas dzemdības, kā piedzīvot nesāpīgas dzemdības, un sniedz ļoti daudz praktisku ieteikumu un aprakstu.

Grāmatu izdošanai ieteica un iztulkoja sertificēta dūla Ilze Kuduliņa . Savu ieteikumu Ilze pamatoja šādi: “ Katrai sievietei, kas plāno dzemdēt un vēlas šo pieredzi piedzīvot kā spēcinošu notikumu, būtu vērtīgi iepazīties ar grāmatā ietvertajām zināšanām un skatījumu. Vecmāte Aina Meja Geskina ir atklājusi un saprotamā valodā izskaidro aizmirstās zināšanas par sievietes ķermeņa patiesajām un pārsteidzošajām spējām dzemdībās. Mani pārsteidz šīs grāmatas daudzslāņainība – ik reiz pārlasot, es atklāju kādu jaunu niansi, vēl kādu jaunu paņēmienu un bieži, runājot ar topošajiem vecākiem, atsaucos uz Ainas Mejas zināšanām, izpratni un pieredzi. Šī grāmata ir bijusi viena no pirmajām, kas parādīja man tādu dzemdību pasauli, ar kuru gribas iepazīstināt pēc iespējas vairāk sieviešu. Tā palīdzēja man labāk iepazīt pašai sevi un aptvert, cik sievietes ķermenis ir brīnišķīgi radīts. Tikai pazīstot sevi, varam gūt pārliecību par to, ka varam uzticēties sev un savam ķermenim. Tā, manuprāt, ir ārkārtīgi liela vērtība ne vien gatavojoties dzemdībām, bet visai dzīvei.”

No angļu valodas tulkojusi Ilze Kuduliņa.

Iesaki draugiem