Apraksts

Čikāga, 1920. gads. Hadlija Ričardsone ir kautrīga divdesmit astoņus gadus veca sieviete, kura teju vairs necer sagaidīt mīlestību un laimi. Un tad viņa sastop Ernestu Hemingveju – enerģisku, dedzīgu un kvēlu ambīciju pārpilnu jaunekli. Pēc brāzmaina romāna un kāzām jaunais pāris dodas uz Franciju. Taču krāšņā džeza laikmeta Parīze, mājvieta neskaitāmiem māksliniekiem un rakstniekiem, kuri pārtiek no alkohola un tenkām, nav īstā vieta ģimenes dzīvei un uzticībai. Ernesta un Hadlijas laulība sāk šķobīties, dēla piedzimšana tikai paplašina viņu starpā radušos plaisu. Ernesta dedzīgie literārie mēģinājumi beidzot nes viņam atzinību – arī no sievietes, kura nolēmusi viņu iegūt sev…

“Vētrains un fascinējošs stāsts.”
žurnāls Marie Claire

Paula Makleina (Paula McLain) ir amerikāņu dzejniece un rakstniece. Romāns “Parīzes sieva” tulkots un izdots jau vairāk nekā 20 valstīs, savaldzinot lasītājus un iepriecinot Ernesta Hemingveja cienītājus.

No angļu valodas tulkojusi Ieva Lešinska.


“Lai ko par Hemingveju rakstījuši citi un viņš pats, romāna Parīzes sieva burvība slēpjas apstāklī, ka šis Hemingvejs un šī Parīze, kādus tos iztēlojusies Paula Makleina, šķiet tik īsti un patiesi, ka man likās: es uzzinu kādu jaunu noslēpumu. Skatoties ar rāmajām un skaidrajām Hemingveja pirmās sievas Hadlijas acīm, mēs redzam šo par leģendu kļuvušo vīru uz spožā, džeza caurstrāvotā divdesmito gadu Parīzes fona. Tikpat lielā mērā par dzīvi, kā par mīlestību, kad lūkojam to notvert, tai zūdot, – šis ir ārkārtīgi aizraujošs romāns.”
Sara Bleika, New York Times bestsellera The Postmistress autore

“Lirisks un priekpilns darbs... Paula Makleina piedāvā neizskaistinātu un svaigu ieskatu par daudzpusīgo Hemingveju. Šai suģestējošajā un dzīvi apliecinošajā romānā Makleina runā Ričardsones balsī un aizvada mūs no Čikāgas – Ričardsones un Hemingveja satikšanās un pirmo kopīgo piedzīvojumu vietas – uz Parīzi, kur viņu kopdzīve sākas pa īstam.”
Elle.com

“Arī tagad, kad pagājis gandrīz vesels gadsimts, nav brīnums, ka “zudusī paaudze” un 20. gadsimta 20. gadu Parīze turpina fascinēt. Tā bija unikāla laika un telpas, cilvēku un iedvesmas, romantiskas mīlestības un intrigu, nodevības un traģēdijas sastapšanās. Parīzes sieva iedzīvina šo laikmetu Hadlijas Ričardsones Hemingvejas skatījumā, kura iznāk no vēstures paēnas kā Ernesta pirmā sieva un atklājas lasītājam tikpat skaista un mirdzoša kā neparastais laiks Parīzē pēc Pirmā pasaules kara.”
Mērija Čeipina Kārpentere, dziedātāja un komponiste

“Paula Makleina piedāvā vitālu papildinājumu žanram, ko varētu apzīmēt kā “sarežģītā sieviete aiz leģendārā vīrieša”, iedzīvinot Ernestu Hemingveju un viņa pirmo sievu Hadliju Ričardsoni... Ernesta un Hadlijas attiecības, kas veido stāsta kodolu, tēlotas bez izskaistinājuma, sevišķi – sajūsmas un izmisuma viļņi, kas viņus atrauj vienu no otra.”
Publishers Weekly

Publikācijas

Iesaki draugiem