Apraksts

Jū Nesbē (Jo Nesbø) ir mūziķis, dziesmu autors, ekonomists un visā pasaulē pazīstams kriminālromānu rakstnieks. Par savu pirmo romānu no Harija Hola sērijas Jū Nesbē saņēmis prestižo Glass Key Award balvu. Kopš tā laika šajā sērijā iznākuši jau vairāki romāni, un katrs no tiem ierindojies bestselleru sarakstu augšpusē.

Jauna sieviete tiek atrasta nogalināta savā dzīvoklī Oslo. Viņas kreisajai rokai nocirsts pirksts, un zem acs plakstiņa tiek atrasts dimants piecstaru zvaigznes formā – pentagramma, sātana zvaigzne.
Detektīvam Harijam Holam šī lieta jāizmeklē kopā ar ilggadējo sāncensi Tomu Voleru. Oslo notiek vēl vairākas līdzīgas slepkavības, un rodas aizdomas par sērijveida slepkavas klātbūtni pilsētā. Piecstaru dimants varētu būt atslēga lietas atrisinājumam.

“Nav svarīgi, kādā valodā jūs lasīsiet Jū Nesbē romānus, bet, tikko iepazīsiet Hariju Holu, jūs sapratīsiet, kāpēc viņu mīl visā pasaulē.”
Madison County Herald

No norvēģu valodas tulkojusi Inga Bērziņa.


“Sātana zvaigzne” ir neatvairāms, šokējošs un pārsteidzošs romāns. Jū Nesbē neapšaubāmi ierindojams skandināvu kriminālliteratūras žanra augstākajā līgā.
The Times

Romānā “Sātana zvaigzne” atklājas Jū Nesbē rakstnieka meistarība. Stāstījums tā ievelk sevī un nelaiž vaļā, ka lasītājam pašam sev ir jāatgādina par nepieciešamību elpot, – tik aizraujošs ir šis darbs.
Laura Vilsone

Romāns “Sātana zvaigzne” ir kā meistarīgi veidoti amerikāņu kalniņi. Jū Nesbē enerģiskais temps neļauj atslābt nevienu brīdi līdz pat grāmatas aizraujošajam finālam.
Guardian

Līdz ar Oke Edvardsonu (Zviedrija), Jusi Adleru-Olsenu (Dānija), Karinu Fosumu (Norvēģija), Stīgu Lārsonu (Zviedrija) un Heningu Mankelu (Zviedrija) Jū Nesbē ir vēl viens skandināvu rakstnieks, kurš ienācis starptautiskajā kriminālromānu arēnā. Jū Nesbē radītie tēli un atmosfēra apliecina, kāpēc viņa darbi ar tādu sajūsmu tiek uzņemti gan Eiropā, gan ASV.
Bookmarks Magazine

Publikācijas

Iesaki draugiem