Apraksts

Herta Millere (Herta Müller), dzimusi 1953. gadā Nickidorfā, Rumānijā, kopš 1987. gada dzīvo Berlīnē. Par savu daiļradi Herta Millere ir saņēmusi daudz apbalvojumu, tostarp arī 2009. gadā Nobela prēmiju literatūrā.

Hertas Milleres romāns “Elpas šūpoles” ir notikums pasaules literatūrā. Šajā iespaidīgajā, poētiskajā romānā rakstniece stāsta par jaunu vīrieti, kas no Septiņkalnes Rumānijā tiek deportēts uz spaidu darbu nometni Krievijā.
Rumānija kara beigās. Rumānijas vācieši dzīvo pastāvīgās bailēs. “Pulkstenis bija trīs naktī uz 1945. gada 15. janvāri, kad patruļa atnāca man pakaļ. Sals pieņēmās spēkā, bija mīnus piecpadsmit grādu,” – tā galvenais varonis sāk savu stāstu. Viņu gaida pieci gadi, par kuriem viņš vēl neko nezina. Pieci gadi, pēc kuriem viņš atgriezīsies mājās kā cits cilvēks.
Herta Millere stāsta par pieredzēto, kas ietekmē visu turpmāko jaunekļa dzīvi. Daudzās sarunās ar dzejnieku Oskaru Pastioru un citiem, kuri atgriezušies no spaidu darbu nometnēm, viņa ir savākusi materiālu, kas veido pamatu šim romānam. Autore iepazīstina ar gandrīz nezināmu Eiropas vēstures epizodi, ietvertu dziļi personiskā jauna vīrieša dzīvesstāstā un spilgtās, neaizmirstamās ainās.

No vācu valodas tulkojusi Silvija Brice.

Publikācijas

Iesaki draugiem