Apraksts

Romāns „Spēle ar uguni” ir turpinājums stāstam par Katnisu Everdīnu un viņas dzīvi nākotnes zemē Panemā. Katnisa un viņas apgabala partneris ir uzvarējuši Bada Spēlēs, no kurām tik ļoti bīstas visi Panemas apgabalu iedzīvotāji. Abi ir atgriezušies mājās pie ģimenes un liekas, ka viņu laimei vairs nekas nestāv ceļā. Taču Katnisas dzīvē vairs nekas nav tā, kā agrāk – attiecības ar seno draugu Geilu ir neiespējami samezglojušās un Pīta vairs negrib ar viņu pat sarunāties. Un Katnisa zina, ka Kapitolija varasvīri viņu ienīst par to, ka viņa uzdrošinājās mest tiem izaicinājumu un izjauca rūpīgi plānoto Spēļu iznākumu. Tomēr viņai ne sapņos nerādās, ka Kapitolija atriebība varētu būt tik tuva un tik nežēlīga...
Izrādās, ka Katnisas nepakļaušanās Spēļu noteikumiem ir kļuvusi par iedvesmas avotu nemieriem apgabalos. Katnisai uzdod pārliecināt dumpiniekus, ka viņai nav bijis ne prātā sacelties un ka viņa vēlas tikai ilgi un laimīgi dzīvot kopā ar Pītu. Uz spēles ir likts viss, kas Katnisai ir tuvs un dārgs. Ja viņai izdosies paveikt prasīto, Kapitolijs piedos un aizmirsīs, ja ne – viņas rīcībai būs drausmīgas sekas.
Pirmās grāmatas laimīgo noslēgumu ātri vien aizēno jauni, vēl nebijuši pārbaudījumi, kas vēl smagāk skars gan Katnisu pašu, gan cilvēkus viņai apkārt.
„Bada spēļu” triloģijas otrā grāmata „Spēle ar uguni” neatpaliek no pirmās ne sižeta spraigumā, ne emocionālajā kāpinājumā. Aizraujoši notikumi, kas seko viens otram galvu reibinošā ātrumā, neļauj atrauties no grāmatas, kamēr nav izlasīta pēdējā lappuse un liek ar nepacietību gaidīt triloģijas pēdējo daļu.
No angļu valodas tulkojusi Ieva Elsberga

Iesaki draugiem