Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

SANDRA KALNIETE ir pazīstama sabiedriskā darbiniece, diplomāte un politiķe, vairāku grāmatu autore. Īpaši populārs ir 2001. gadā iznākušais autobiogrāfiskais darbs “Ar balles kurpēm Sibīrijas sniegos” un 2021. gadā publicētais romāns “Tev būs četri vīri”.

“MĀTE SIEVA. SIEVA MĀTE. MEITA SIEVA” stāsta par dramatiskām pagātnes traumām, kuras kā neredzami taustekļi sagandē dzīvi vairākām dzimtas paaudzēm. Likteņstāstos atklāti dažādu cilvēku dzīvesstāsti un viņu izdzīvotais laikmets. Tautas liktenis te atspoguļots daudzpusīgi un emocionāli.

Galvenā varone Ilzīte neapzinās, ka viņas liktenis ir sācies ilgi pirms piedzimšanas, kad karš un padomju okupācija sagrieza šķērsām mātesmātes Irmas un tēvamātes Jadvigas dzīvi. Abu piedzīvotie traģiskie notikumi ir atstājuši smagu nospiedumu meitenes mātes Ināras un tēva Ziga personībās. Šo ēnu ēnas klājas arī pār Ilzīti, traucējot uzplaukt un justies laimīgai, pašapzinīgai meitenei. Viņa aug tramīga un bikla, iemācās neizrādīt savas jūtas un pārdzīvojumus.

Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas laimīgs gadījums ļauj Ilzītei doties darbā uz ASV, kur viņa pamazām atspirgst un atveras dzīves izaicinājumiem. Solījums palīdzēt atrast prostitūcijā pārdoto māsu iegrūž Ilzīti laulībā ar daudz vecāko Ēriku, kurš meiteni patiesi mīl, jo viņā saskatījis līdzību ar savu pirmo mīlestību.

Pēc vecāku nāves Ilzīte pieķeras vīram, kura gādība un rūpes atgādina viņas mīļo vectēvu. Kas Ilzīte būs Ērikam? Meita? Sieva? Bet varbūt māte, kad viņam tas būs vajadzīgs?

Iesaki draugiem