Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

Dažus no pasaules labākajiem filozofiem var sastapt bērnudārzos un rotaļu laukumos. Viņi atdzīvina senas un izvērš jaunas diskusijas, ar prieku risina metafizikas un morāles jautājumus, lai gan par šiem jēdzieniem neko nezina un, iespējams, neprot pat kurpju auklas sasiet.

Filozofijas profesors Skots Heršovics grāmatā parāda, ka ikviens bērns ir izcils filozofs. Sekodams savu dēlēnu Reksa un Henka domu gaitai, autors aizvilina lasītājus jautrā pastaigā pa klasisko un mūsdienu filozofiju ar degošiem jautājumiem par to, vai Henks drīkst dzert limonādi, kad drīkst lamāties, vai eksistē skaitlis seši, kā arī par citām diezgan nozīmīgām tēmām: sods un autoritāte, dzimums, dzimte un rase, patiesība un zināšanas, Dieva eksistence un dzīves jēga.
Autors aicina atbalstīt bērnu filozofiskos piedzīvojumus un ļauties tiem arī pašiem. Atgūstot spēju brīnīties par pasauli, iespējams kļūt par labākiem un vērīgākiem domātājiem.

Skots Heršovics (Scott Hershovitz) ir Mičiganas Universitātes Tiesību un ētikas programmas direktors un tiesību un filozofijas profesors. Viņš ieguvis filozofijas un politikas bakalaura grādu Džordžijas Universitātē, JD grādu Jeila Juridiskajā skolā un doktora grādu Oksfordas Universitātē.

No angļu valodas tulkojis Ilmārs Zvirgzds.

Iesaki draugiem