Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

Slepkavības izmeklēšana saved kopā divus ļoti atšķirīgus sabiedrotos, kuriem jāatklāj kāda dīvaina starptautiska mēroga sazvērestība.

Profesors Hanss Reke. Dzimis bagātā Stokholmas ģimenē, pasaules autoritāte pratināšanas paņēmienos, spēj atrisināt vissarežģītākos rēbusus... Tomēr īpaši saspringtos brīžos mēdz sabrukt, kas noved pie aizliegtu vielu nesamērīgas lietošanas un izmisuma.

Mikaēla Vargasa. Policijas virsniece. Dzimusi apšaubāmā apkaimē, Stokholmas pievārtē, čīliešu politisko bēgļu ģimenē, kuras divi brāļi apgrozās likuma ēnas pusē.

Vargasai šķiet, ka viņai kaut kas ir jāpierāda. Viņa ir sīksta un nelokāma, tomēr vienlaikus, lai atklātu šo slepkavības lietu, viņai nepieciešams arī Rekes unikālais prāts. Rekem ir viss – bagātība, reputācija –, bet diemžēl arī tieksme to visu pazaudēt. Un tikai Vargasa spēj viņam palīdzēt atgriezties uz pareizā ceļa un fokusēt domas uz izmeklēšanu, pirms abus sasniedz draudošās briesmas.

Dāvids Lāgerkrancs (David Lagercrantz, dz. 1962) ir slavens zviedru rakstnieks un žurnālists. Viņa sarakstītie Stīga Lārsona Millennium sērijas turpinājumi izdoti visā pasaulē un kļuvuši par starptautiskiem bestselleriem.

No zviedru valodas tulkojis Māris Tīts.


Kriminālromāns, kura tapšanu iedvesmojis Šerloks Holmss un kuru sarakstījis rakstnieks, kas veiksmīgi turpinājis Stīga Lārsona Millennium triloģiju, – vai izklausās pēc sapņa? Tomēr tas ir noticis! Jums patiks iespaidīgais kontrasts starp galvenajiem varoņiem, abiem cīnoties ar sarežģīta izmeklēšanas procesa veiksmēm un neveiksmēm – izmeklēšanas, kuru pats Holmss būtu gribējis atrisināt.
Independent

Nervus kutinošs politiskais trilleris ar aizraujošāko detektīvu duetu, kāds iepazīts pēdējo gadu laikā. Mikaēla Vargasa, cīnītāja, un Hanss Reke, traģisks ģēnijs, – tik sarežģīti un saistoši tēli, ka nemanot kļūstam atkarīgi no viņu saspēles. Dāvid Lāgerkranc, ar nepacietību gaidām šī dueta nākamo izmeklēšanu!
Romija Hausmane, rakstniece

Sarežģīts un tumšs Šerloka Holmsa garā tapis darbs – pirmais no autora (iepriekš sarakstījis “Meitene zirnekļa tīklā”) iecerētās sērijas.
Irish Independent

Šīs grāmatas fonā jaušams pamatīgs izpētes darbs. Viss – sākot no mūzikas teorijas jēdzieniem un beidzot ar strauji augošo mūsdienu nošķirtības un atsvešinātības problēmu – ir attēlots ar vislielāko precizitāti.
Dagens Nyheter

Apsveicami ambiciozs un daudzslāņains sižets, kas, no vienas puses, atbilst tradicionālā trillera modelim, bet, no otras puses, atspoguļo mūsdienu sabiedrības aktuālās problēmas.
Göteborgs-Posten

Iesaki draugiem