Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

Stokholma, 1944. gads. Klāras kvartālā tiek atrasta nežēlīgi nogalināta sieviete, taču policistiem neizdodas atrast slepkavu. Daudzus gadus vēlāk kādā klusā Stokholmas priekšpilsētā notiek neticami līdzīgs noziegums. Un pavisam drīz – vēl viens. Vai pēc gadiem ilgas slēpšanās būtu atgriezies tas pats varmāka? Vai arī kāds ir atdarinājis sen pastrādāto slepkavību?

Gadu gaitā šo noziegumu izmeklēšanā iesaistītajām policistēm nākas ne vien pieredzēt vairāku jaunu sieviešu nāvi, bet arī cīnīties par savu vietu profesionālajā sfērā, kurā allaž dominējuši vīrieši.

Kamilla Grebe ir viena no zināmākajām mūsdienu zviedru rakstniecēm. Viņas grāmatas tiek izdotas vairāk nekā 20 valstīs, tostarp Latvijā, visur gūstot lielus panākumus. Zviedrijas Kriminālromānu akadēmija “Ēnu mednieku” atzinusi par gada labāko kriminālromānu (2019), un tas saņēmis arī Glass Key balvu (2020) kā Gada labākais skandināvu kriminālromāns.

No zviedru valodas tulkojusi Inga Grezmane.


Šis tiešām ir sasodīti labi uzrakstīts! Vainīgā medības vairāku desmitu gadu garumā ir rūpīgi izplānotas, turklāt vienlaikus grāmatā atainots sieviešu kārtas policistu sarežģītais liktenis attiecīgajā laika posmā. Spēcīgs un aizraujošs kriminālromāns!
Skånska Dagbladet, Zviedrija

Ar savu ceturto romānu Kamilla Grebe jau atkal ir pacēlusi kvalitātes latiņu. Trīs iepriekšējo grāmatu sižets balstījās uz sociālām un politiskām tēmām, ceturtās centrā ir vientuļās mātes un vardarbība pret sievietēm – diemžēl vēl aizvien nozīmīga problēma mūsdienu sabiedrībā. Spriedze pieaug ar katru lappusi.
Lire, Francija

Izlasot “Ēnu mednieku”, kļūst skaidrs, ka autore no prasmīgas kriminālromānu rakstnieces ir kļuvusi par vienu no labākajām šajā žanrā. Kamillas Grebes ceturtais romāns ir neiedomājami aizraujošs, turklāt tas rāda, kā vīrieši mēdza izturēties pret sievietēm vēl pavisam nesenā pagātnē, kā arī liek aizdomāties, cik tālu uz priekšu šajā jomā esam (vai neesam) pavirzījušies. Neapšaubāmi gada labākā grāmata!
Dast Magazine, Zviedrija

Kamilla Grebe ir kriminālžanra maestro! “Ēnu mednieks” ir gan satriecoši lieliska lasāmviela, gan arī pārdomas raisošs atgādinājums par sociāliem un psiholoģiskiem spēkiem, kas vēl aizvien kavē pilnīgu dzimumu līdztiesību.
Jyllandsposten, Dānija

“Ēnu mednieks” ir pelnīti ieguvis titulu “Gada labākais kriminālromāns”! Kamillas Grebes ceturtā grāmata nav vienkārši spriedzes piesātināts kriminālromāns. Tas ir ceļojums laikā un sieviešu tiesību vēsturē, tas ir ieskats vairāku paaudžu sieviešu likteņstāstos, un to lasīt ir gan aizraujoši, gan brīžiem sāpinoši.
Göteborgs-Posten, Zviedrija

Iesaki draugiem