Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

Astoņpadsmit gadus vecais Samuēls ir uzsācis visai apšaubāmu dzīvesveidu, kas aizved viņu likuma otrā pusē. Pēc iesaistīšanās neveiksmīgā narkotiku darījumā puisim nākas bēgt, jo viņam pēdas dzen gan policija, gan noziedznieki. Samuēls atrod pajumti pie kādas ģimenes netālajās šērās un sāk strādāt par viņu slimā dēla asistentu.

Tikmēr izmeklētājs Manfreds Ulsons ir atgriezies Stokholmā. Kad tiek atrasts kāda narkodīlera līķis, viņš tiek pieaicināts izmeklēt noziegumu. Drīz jūra izskalo krastā vēl vienu līķi, un izmeklēšana kļūst aizvien sarežģītāka, tāpēc Manfreds vēršas pēc palīdzības pie Hannes, noziedznieku profila veidotājas.

Kamilla Grebe ir viena no zināmākajām mūsdienu zviedru kriminālromānu rakstniecēm. Viņas kriminālromāni tiek izdoti vairāk nekā 20 valstīs, tostarp Latvijā, visur gūstot lielus panākumus. Autores romāns “Mājdzīvnieks” tika atzīts par Gada labāko zviedru kriminālromānu, Gada labāko skandināvu kriminālromānu un saņēma Glass Key balvu (2018).

No zviedru valodas tulkojusi Inga Grezmane.


Elpu aizraujošas spriedzes piesātināts kriminālromāns. Kamilla Grebe pierādījusi kā talantīgu saspīlējuma radītāju. Romānā ir gan lieliski izstrādāti varoņi, gan autentiski noziegumu apraksti, kas lasītāja emocijas padara vēl jo spēcīgākas. “Nemaņa” ir augstas klases kriminālromāns.
BTJ, Zviedrija 

Skandināvu kriminālžanra jaunais talants! “Nemaņa” ir daudzslāņains psiholoģiskās spriedzes romāns, kuru sarakstījusi izcilā Kamilla Grebe. Autores radītie tēli ir dzīvi un pārliecinoši, un mēs ar patiesu interesi sekojam viņu liktenim, turklāt K. Grebe vienmēr sarūpē arī pārsteigumu. Ļoti labs stāsts.
ADRESSEAVISA, Norvēģija

Jau atkal Kamillai Grebei izdodas mūs pārsteigt! Romāns “Nemaņa” ir suģestīvs, ierosinošs un noslēpumu piepildīts. Sižets met līkločus, perspektīvas mainās, tomēr katrs tēls saglabā savu balsi un izteiksmi. Kurš gan pateiks – kas patiesi ir labs un kas ir slikts?
TARA, Zviedrija

“Nemaņa” sniedz to reto lasīšanas prieku, ko parasti nodrošina laba literatūra apvienojumā ar kriminālsižetu. Autore pilnībā kontrolē notikumus un pārliecinoši izspēlē kārti pēc kārts, radot sarežģītas situācijas, ar kurām jāspēj tikt galā gan grāmatas varoņiem, gan lasītājiem.
INFORMATION, Dānija

Iesaki draugiem