Apraksts

Grieķu kriminālpolicists, kuram ir īpašs talants risināt ar greizsirdību saistītus noziegumus, tiek nosūtīts uz Kalimnas salu. Tālu kādā citā zemē taksometra vadītājs atrod sievas auskaru priekšnieka mašīnā. Kā tas tur nokļuvis? Un augstu debesīs kāda sieviete lidmašīnā, reisā uz Londonu, vēlas pielikt punktu savai dzīvei, nespējot piedot vīra sānsoli ar viņas labāko draudzeni. Bet kas ir tas vīrietis, kurš sēž viņai blakus?

Šie un citi lieliskā norvēģu rakstnieka Jū Nesbē stāsti ir par cilvēka spēcīgākajām emocijām, un lasītājam atliek vien vērot, kā izcilais meistars izspēlē potenciāli nāvējošās greizsirdības, iekāres un neuzticības kārtis.

Šis nepārprotami ir viens no līdz šim labākajiem Jū Nesbē veikumiem. Precīza, koncentrēta proza un neatdarināma spriedzes intensitāte.
Verdens Gang, Norvēģija

Jū Nesbē (Jo Nesbø) ir viens no pasaulē slavenākajiem kriminālromānu autoriem. Viņa grāmatas ir pārdotas vairāk nekā 45 miljonos eksemplāru un tulkotas vairāk nekā 50 valodās. Jū Nesbē ir sajūsminājis lasītājus un kritiķus ar romānu sēriju par izmeklētāju Hariju Holu un saņēmis daudzas balvas, to skaitā Stikla atslēgas balvu un Grāmattirgotāju balvu.

No norvēģu valodas tulkojusi Dace Deniņa.


Krājums “Greizsirdis un citi stāsti”, kuru autors ir izcilais mistēriju un aizdomu literatūras meistars, patiesi sajūsminās ikvienu kriminālžanra fanu. Jau iepriekš esam bijuši liecinieki šī norvēģu autora mākai izzīmēt savu romānu personāžus, izraisīt šokējošas, pat šausminošas emocijas un savērpt negaidītus sižeta pavērsienus. Tomēr, publicējot šos stāstus, Jū Nesbē vēlreiz apliecina, ka viņa talants ir daudz lielāks, nekā bijām uzskatījuši, un tieši šobrīd viņš ir sasniedzis jaunu sava talanta virsotni.
Bookreporter, ASV

Jū Nesbē nebeidz pārsteigt! Šie ir brīnišķīgi stāsti par cilvēka personības tumšo pusi, par greizsirdību, mīlestību un nodevību, un, šķiet, tikai Nesbē spēj tik meistarīgi pāriet no stāsta uz stāstu, turpinot noskaņu un domu.
Kirkus Reviews

Nāvējoši izklaidējošs stāstu krājums. Pēdējos gados Jū Nesbē ir attālinājies no sev ierastā asinīm slacītā sižeta un izdevis grāmatas – kā, piemēram, “Karaļvalsts” un “Greizsirdis un citi stāsti” –, no kurām redzams, ka viņš vēl aizvien ir viens no labākajiem mūsdienu kriminālžanra rakstniekiem.
Politiken, Dānija

Diez vai ir iespējams nosaukt vēl kādu citu rakstnieku, kurš līdzīgi Jū Nesbē kriminālromāna robežās spētu ieplūdināt tik spēcīgas emocijas, vienlaikus nezaudējot realitātes un spriedzes elementus. Ar savu aso spalvu Nesbē transformē šķietami banālo un nenozīmīgo par vitāli svarīgiem pagrieziena punktiem sižeta attīstībā un, izmantojot gan humoru, gan šausmas, ataino visu bez izņēmuma – neprātu, cilvēku reakciju, sabiedrību un mūsdienu realitāti.
Berlingske, Dānija

Iesaki draugiem