Apraksts

Šī grāmata ir priecīga tikšanās ar Latvijā novērtētu igauņu literatūras darbu bērniem. 2012. gada Bērnu žūrijas balva 3.-4. klašu grupā tika piešķirta Mika Kerenena grāmatai "Nozagts oranžs divritenis". Tagad lasītāji saņem šī paša autora grāmatu "Noslēpumainais puķu čiepējs".

Kāda maza mūsu kaimiņvalsts Igaunijas ciema iedzīvotāji gatavojas lielam notikumam – tieši Zupasciema apkārtnē tiek rīkots nūjošanas maratons, un tajā piedalīsies divu valstu – Igaunijas un Somijas – prezidenti. Arī bērni gaida šo sporta pasākumu, jo Somijas prezidentam līdzi būs meita Tīna.

Domu pilnas galvas un darāmā papilnam ir Zupasciema jaunajiem detektīviem. Šoreiz visu acu priekšā notiek kaut kas neticams – kāds katru dienu no skaistajiem ciema apstādījumiem čiepj puķes un pat košumkrūmus! Uzminiet, kurš aizved detektīvus pa puķu čiepēja pēdām? Jā, tā ir prezidenta meita Tīna.

Starp citu – par Zupasciemu patiešām sauc kādu no Igaunijas pilsētas Tartu nomalēm. Grāmatas varoņu ceļiem lasītājiem iespējams izsekot grāmatas priekšlapās un pēclapās zīmētajā kartē – visiem ielu un vietu nosaukumiem dots dārzeņa vai augļa nosaukums vai kāds cits garšīgs vārds.

Grāmatas autors aizraujošajā sižetā iekļāvis gana daudz interesanta par Igaunijas un Somijas vēsturi un kultūru. Grāmatas varoņi paspēj sevi pilnveidot gan sporta nodarbībās, gan baleta skolā, gan jauki patērzēt slepenās biedrības "Bibļuks" štābā – vecajā laivā.

No igauņu valodas tulkojusi Linda Villere.

Iesaki draugiem