Apraksts

1974. gads. Aļaska
Neparedzama. Nepiedodoša. Nepieradināta.
Galējs izdzīvošanas pārbaudījums ģimenei krīzes situācijā.

Ernts Olbraits ir atgriezies mājās no Vjetnamas kara, viņš ir apjucis, mainījies un nikns uz visu pasauli. Zaudējis kārtējo darbu, viņš pieņem impulsīvu lēmumu – ar ģimeni pārcelties uz ziemeļiem, uz Aļasku, lai apmestos uz dzīvi tur, kur maz citu ļaužu un varēs dzīvot pēc pašu likumiem. Sākumā šķiet, ka Aļaska atbilst visām viņu cerībām, bet, pienākot ziemai, kad visapkārt valda tumsa un aukstums, sākotnējais piedzīvojums pārvēršas par drāmu. Trīspadsmitgadīgajai Lenijai un viņas mātei nāksies uzzināt briesmīgo patiesību, ka Aļaska ir vienlīdz skaista un briesmīga, ka tā spēj gan cilvēku izglābt, gan pazudināt, un viņas neglābs neviens... viņām būs jātiek galā pašu spēkiem.

“Baltā nekuriene” ir neaizmirstams stāsts par cilvēka trauslumu un izturību un arī Aļasku – vienlaikus tik neiedomājami skaistu un neparedzami bīstamu. Tas ir aizraujošs stāsts par uzdrošināšanos, mīlestību un zaudējumu, centieniem izdzīvot un to mežonīgumu, kas mīt gan dabā, gan cilvēkos.

Kristīne Hanna (Kristin Hannah) ir amerikāņu rakstniece, kuras literārie darbi vairākkārt kļuvuši par New York Times bestselleriem, tie ir izdoti vairāk nekā 40 valstīs un novērtēti ar literārām godalgām un nominācijām. Latviešu valodā izdots arī romāns “Lakstīgala”.

No angļu valodas tulkojusi Karīna Tillberga.


Kristīne Hanna uzrakstījusi emocionālu sāgu par ģimeni, kuras dzīvi ietekmējuši divdesmitā gadsimta septiņdesmito gadu notikumi politikā un kultūrā. Tomēr vislielāko cieņu autore ir pelnījusi par rūpīgi izvēlētajiem un precīzi izzīmētajiem raksturiem.
Publishers Weekly

Rakstniece Kristīne Hanna radījusi brīnišķīgu prozas darbu. Laiks un dzīve ir tik smaga daudziem romāna varoņiem, tomēr autore viņu pārdzīvojumus spējusi atainot ar lielu iejūtību, apliecinot, ka mīlestība, nāve un dzimšana ir neatņemamas dzīves cikla sastāvdaļas.
RT Book Reviews

Ir tik daudz svarīga, ko vajadzētu pateikt par romānu “Baltā nekuriene”. Sāksim ar to, ka tas aizraus lasītājus jau ar sižeta līniju, kurā apvienota grieķu traģēdija, Romeo un Džuljetas pieaugšanas stāsts un ģimenes sadzīves ainas. Autore precīzi atainojusi Aļaskas iedzīvotāju pārbaudījumu pilno dzīvi, kā arī bijusi patiesa, atspoguļojot morālos ievainojumus, ko atstājis Vjetnamas karš. Ļoti spēcīgs romāns!
Kirkus Reviews

Autore Kristīne Hanna spilgti un pārliecinoši ir attēlojusi gan Aļaskas skaisto dabu, gan draudus, kā arī uzzīmējusi kādas ģimenes portretu krīzes situācijā un sabiedrību, kura atrodas uz neizbēgamu pārmaiņu sliekšņa.
Booklist

Lai gan jaunākajā Kristīnes Hannas romānā aprakstīto notikumu fons ir skarbs un drūms, tomēr gados jaunā varone iemācās to pieņemt un spēj atklāt arī sev pašai būtisko. Uzticīgie rakstnieces lasītāji novērtēs stāsta patiesumu un inteliģenci, kā arī nesalaužamo saikni, kas pastāv starp māti un bērnu.
Library Journal

Romāna “Baltā nekuriene” mūza nepārprotami ir pati Aļaska – visā tās nepieradinātajā, brīnišķīgajā un vienlaikus bīstamajā krāšņumā. Turklāt Aļaska ir perfekts fons dramatiskam stāstam un jo īpaši piemērots divdesmitā gadsimta septiņdesmito gadu politiskajiem notikumiem. Kristīnes Hannas “Baltā nekuriene” atsauc atmiņā viņas romānu “Lakstīgala”, jo abos darbos īpaša uzmanība tiek pievērsta parastu cilvēku, galvenokārt – sieviešu, ikdienas varoņdarbiem. Lieliska lasāmviela!
Amazon Book Review

Iesaki draugiem